Strona główna Wiadomości Saxo Bank udostępnia inwestorom transmisję na żywo eksperckich koncepcji inwestycyjnych

Saxo Bank udostępnia inwestorom transmisję na żywo eksperckich koncepcji inwestycyjnych

Saxo Bank udostępnia inwestorom transmisję na żywo eksperckich koncepcji inwestycyjnych

Saxo Bank, specjalista w zakresie transakcji i inwestycji internetowych z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, jako pierwszy na rynku zapewni klientom detalicznym dostęp do koncepcji inwestycyjnych w czasie rzeczywistym.

 

Saxo Bank chce znieść ostatnią barierę dla inwestorów detalicznych, udostępniając im transmisję na żywo opinii licznych ekspertów i analityków na temat koncepcji inwestycyjnych. Inicjatywa ta ma na celu dalsze wyrównanie szans dla inwestorów detalicznych w porównaniu z inwestorami instytucjonalnymi i demokratyzację transakcji; Saxo Bank realizuje te cele już od ponad 20 lat.

Nowa usługa o nazwie #SaxoStrats dostępna jest na portalu Twitter za pośrednictwem @SaxoStrats. Zgodnie z etosem innowacyjnym spółki, usługa ta będzie również dostępna za pośrednictwem Persicope, nowej aplikacji do transmisji na żywo w ramach portalu Twitter, przeznaczonej przede wszystkim dla urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę, że jedna piąta ogólnych bankowych transakcji detalicznych zawierana jest obecnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, z czego 60% za pomocą smartfonów, a 40% za pomocą tabletów, konsumenci chcą mieć dostęp do bieżących informacji inwestycyjnych i usługa #SaxoStrats jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

 

Claus Nielsen, dyrektor ds. rynków, oświadczył:

Przełamaliśmy właśnie ważną barierę inwestycyjną. Dostarczyliśmy naszym klientom detalicznym kolejne kluczowe narzędzie inwestycyjne. Postęp technologiczny zapewnił bezprecedensowo większy dostęp do informacji i większość naszych klientów detalicznych może dziś pobierać dokumenty dotyczące zysków, wykresy porównawcze, czy też śledzić doniesienia finansowe w Internecie. Nasza usługa ma na celu dostarczenie nowych pomysłów na inwestycje, prezentację opinii naszych analityków na temat rynków w czasie rzeczywistym oraz ich natychmiastowe przełożenie na koncepcje inwestycyjne.


Inwestorzy detaliczni zaczynają wybierać coraz bardziej zaawansowane metody zawierania transakcji. Patrzą na swoje portfele w ujęciu holistycznym, dywersyfikują ekspozycje i przechodzą do nowych klas aktywów. Czas i zasoby niezbędne do monitorowania rynków i osiągania odpowiednich wyników często pozostają poza ich zasięgiem. Być może dotarliśmy już do szczytowego punktu, w którym mamy dostęp do zbyt wielu informacji; oferujemy niezależną analizę tych informacji, opinie na temat rynku w czasie rzeczywistym oraz konkretne koncepcje inwestycyjne, czyli usługę, do której inwestorzy instytucjonalni mieli dostęp już od lat.


Nowa usługa obejmuje pełen przekrój klas aktywów i produktów będących przedmiotem obrotu na platformach Saxo Bank i uwzględnia publikację na żywo (streaming) koncepcji inwestycyjnych opracowanych przez ekspertów banku. Członkami grupy eksperckiej są: Patrice Henault w zakresie kontraktów terminowych i opcji notowanych na giełdzie; Simon Fasdal i Michael Boye w zakresie inwestycji o stałym dochodzie; Mads Koefoed i Kay Van Peterson w zakresie strategii makro; Peter Garnry w zakresie akcji; Ole Hansen w zakresie rynków towarowych i John Hardy w zakresie rynków walutowych.

 

Usługa multimedialna dostępna jest dla klientów Saxo Bank, członków portalu TradingFloor oraz dla użytkowników kanałów społecznościowych; obejmuje opinie analityków w czasie rzeczywistym i inspiracje inwestycyjne dotyczące surowców, akcji, globalnej strategii makro i walut. W przeciwieństwie do wielu analityków po stronie sprzedaży, analitycy Saxo Bank dokonują inwestycji zgodnie z własnymi zaleceniami, co oznacza, że ich interesy w pełni pokrywają się z interesami klientów Saxo Bank. Inwestycje analityków w czasie rzeczywistym można śledzić tutaj: https://twitter.com/SaxoStrats

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.