Saxo Bank udostępnia inwestorom transmisję na żywo eksperckich koncepcji inwestycyjnych

Saxo Bank, specjalista w zakresie transakcji i inwestycji internetowych z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, jako pierwszy na rynku zapewni klientom detalicznym dostęp do koncepcji inwestycyjnych w czasie rzeczywistym.

 

Saxo Bank chce znieść ostatnią barierę dla inwestorów detalicznych, udostępniając im transmisję na żywo opinii licznych ekspertów i analityków na temat koncepcji inwestycyjnych. Inicjatywa ta ma na celu dalsze wyrównanie szans dla inwestorów detalicznych w porównaniu z inwestorami instytucjonalnymi i demokratyzację transakcji; Saxo Bank realizuje te cele już od ponad 20 lat.

Nowa usługa o nazwie #SaxoStrats dostępna jest na portalu Twitter za pośrednictwem @SaxoStrats. Zgodnie z etosem innowacyjnym spółki, usługa ta będzie również dostępna za pośrednictwem Persicope, nowej aplikacji do transmisji na żywo w ramach portalu Twitter, przeznaczonej przede wszystkim dla urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę, że jedna piąta ogólnych bankowych transakcji detalicznych zawierana jest obecnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, z czego 60% za pomocą smartfonów, a 40% za pomocą tabletów, konsumenci chcą mieć dostęp do bieżących informacji inwestycyjnych i usługa #SaxoStrats jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

 

Claus Nielsen, dyrektor ds. rynków, oświadczył:

Przełamaliśmy właśnie ważną barierę inwestycyjną. Dostarczyliśmy naszym klientom detalicznym kolejne kluczowe narzędzie inwestycyjne. Postęp technologiczny zapewnił bezprecedensowo większy dostęp do informacji i większość naszych klientów detalicznych może dziś pobierać dokumenty dotyczące zysków, wykresy porównawcze, czy też śledzić doniesienia finansowe w Internecie. Nasza usługa ma na celu dostarczenie nowych pomysłów na inwestycje, prezentację opinii naszych analityków na temat rynków w czasie rzeczywistym oraz ich natychmiastowe przełożenie na koncepcje inwestycyjne.


Inwestorzy detaliczni zaczynają wybierać coraz bardziej zaawansowane metody zawierania transakcji. Patrzą na swoje portfele w ujęciu holistycznym, dywersyfikują ekspozycje i przechodzą do nowych klas aktywów. Czas i zasoby niezbędne do monitorowania rynków i osiągania odpowiednich wyników często pozostają poza ich zasięgiem. Być może dotarliśmy już do szczytowego punktu, w którym mamy dostęp do zbyt wielu informacji; oferujemy niezależną analizę tych informacji, opinie na temat rynku w czasie rzeczywistym oraz konkretne koncepcje inwestycyjne, czyli usługę, do której inwestorzy instytucjonalni mieli dostęp już od lat.


Nowa usługa obejmuje pełen przekrój klas aktywów i produktów będących przedmiotem obrotu na platformach Saxo Bank i uwzględnia publikację na żywo (streaming) koncepcji inwestycyjnych opracowanych przez ekspertów banku. Członkami grupy eksperckiej są: Patrice Henault w zakresie kontraktów terminowych i opcji notowanych na giełdzie; Simon Fasdal i Michael Boye w zakresie inwestycji o stałym dochodzie; Mads Koefoed i Kay Van Peterson w zakresie strategii makro; Peter Garnry w zakresie akcji; Ole Hansen w zakresie rynków towarowych i John Hardy w zakresie rynków walutowych.

 

Usługa multimedialna dostępna jest dla klientów Saxo Bank, członków portalu TradingFloor oraz dla użytkowników kanałów społecznościowych; obejmuje opinie analityków w czasie rzeczywistym i inspiracje inwestycyjne dotyczące surowców, akcji, globalnej strategii makro i walut. W przeciwieństwie do wielu analityków po stronie sprzedaży, analitycy Saxo Bank dokonują inwestycji zgodnie z własnymi zaleceniami, co oznacza, że ich interesy w pełni pokrywają się z interesami klientów Saxo Bank. Inwestycje analityków w czasie rzeczywistym można śledzić tutaj: https://twitter.com/SaxoStrats

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.