Strona główna Wiadomości Rusza Biznes Akademia BNP Paribas Banku

Rusza Biznes Akademia BNP Paribas Banku

Rusza Biznes Akademia BNP Paribas Banku

BNP Paribas Bank Polska, jako bank uniwersalny, wspiera polskich przedsiębiorców. Dlatego zdecydował się uruchomić i sfinansować Biznes Akademię – bezpłatny program przygotowany z myślą o właścicielach i kadrze zarządzającej z sektora małych i średnich firm.

 

Inicjatywa ma na celu wpieranie MŚP w podniesieniu ich efektywności na rynkach lokalnych i zagranicznych. Pierwsze spotkanie w ramach Biznes Akademii odbędzie się już 3 października w Poznaniu. Projekt BNP Paribas Banku jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce.


Jednym z obszarów, na których BNP Paribas Bank Polska skupia swoje działania jest sektor małych i średnich firm. Oferta dla MSP jest systematycznie rozwijana, czego pierwszym efektem będzie nowy produkt dedykowany mikroprzedsiębiorcom, który pojawi się na rynku już we wrześniu. Bank przykłada dużą wagę do udoskonalania produktów i dopasowywania ich do potrzeb przedsiębiorców, aby stworzyć system kompleksowego wsparcia dla małych i średnich firm. Celem Biznes Akademii BNP Paribas Banku jest dostarczenie im wartości dodanej związanej z prowadzoną działalnością.

 

Biznes Akademia będzie dla polskich przedsiębiorców okazją zdobycia bezpłatnie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie w rozwoju i budowaniu efektywności. Dzięki sesjom plenarnym prowadzonym przez doświadczonych ekspertów, przygotowanym specjalnie z myślą o problemach MSP, przedsiębiorcy zdobędą widzę teoretyczną na temat strategicznego zarządzania firmą. Podczas warsztatów będą mieli okazję do sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce, a także do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami. W każdym ze spotkań weźmie udział około 100 osób.

 

Jak wynika z danych GUS, sektor małych i średnich firm stanowi siłę napędową polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa te dynamicznie się rozwijają i poszukują ciekawych inspiracji
i rozwiązań, dzięki którym możliwy jest ich trwały wzrost. Ich celem jest nieustanne dążenie do rozwoju własnego biznesu, a poprzez uruchomienie Akademii chcemy im to umożliwić –
mówi Frederic Amoudru, prezes Zarządu BNP Paribas Banku.

 

Podczas spotkań przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się na przykład, w jaki sposób wykorzystać potencjał internetu do zwiększania swojego udziału w rynku, kiedy warto pomyśleć o restrukturyzacji, a także jak budować przewagę konkurencyjną firmy poprzez wykorzystanie optymalizacji podatkowej. Część plenarną poprowadzi dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski. W wydarzeniu weźmie także udział Wiesław Rozłucki, znany polski ekonomista, współzałożyciel Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i obecny prezes Rady Giełdy.

 

Podczas pierwszej edycji Biznes Akademii zaplanowanej na jesień br. odbędą się trzy spotkania – 3 października w Centrum Kongresowym w Poznaniu, 5 listopada w Gdańsku oraz 26 listopada we Wrocławiu. Kolejna edycja Akademii odbędzie się w pierwszym kwartale 2014 r. w innych miastach na terenie Polski, gdzie skupione są środowiska biznesowe.

 

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy znaleźć można na stronie internetowej. Tam też zainteresowani udziałem w przedsięwzięciu mogą dokonać zapisów:
www.bnpparibas.pl/biznesakademia.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.