Rok 2016 w bankowości małych i średnich firm w PKO Banku Polskim

Atrakcyjna oferta rachunków dla firm, możliwość skorzystania z nowego „kredytu na jedno kliknięcie” w szybki i uproszczony sposób, zwiększenie efektywności biznesu leasingowego dzięki zakupowi 100 proc. akcji Raiffeisen-Leasing Polska, poszerzona oferta gwarancji spłaty kredytów. W 2016 roku PKO Bank Polski skutecznie umacniał pozycję czołowego partnera dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Rachunek i nie tylko

PKO Bank Polski konsekwentnie odpowiada na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki czemu już co piąta firma zmieniająca bank decyduje się na PKO BP. Dużym ułatwieniem dla klientów jest  funkcjonująca od kilku miesięcy nowa propozycja dwóch uproszczonych rachunków: PKO Konta Firmowego i PKO Rachunku dla Biznesu. W obydwu przypadkach możliwe jest prowadzenie konta za 0 zł przy spełnieniu prostych warunków: realizacji przelewu do ZUS i dokonania miesięcznie transakcji bezgotówkowych kartą na co najmniej 500 zł w przypadku pierwszej propozycji, a wpłaty minimum 50 tys. zł. w przypadku drugiej . Przedsiębiorcy korzystający z rachunków mają do dyspozycji usługi bankowości elektronicznej oraz współpracę z indywidualnym doradcą bankowym.

– PKO Bank Polski stara się zapewnić klientom profesjonalne narzędzia, które pomagają im w realizacji głównego celu, czyli prowadzeniu dochodowej działalności w najmniej skomplikowany sposób. W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy zmuszeni są wybierać pomiędzy wieloma skomplikowanymi ofertami podobnych produktów. Nasz bank stawia na maksymalne uproszczenia dla mikro, małych i średnich firm. Właśnie dlatego wprowadziliśmy ofertę dwóch, zamiast pięciu dotychczasowych, rachunków dla firm – klienci prowadzący działalność o mniejszych potrzebach mają do dyspozycji PKO Konto Firmowe, natomiast przedsiębiorcy o większych wymaganiach – PKO Rachunek dla Biznesu – mówi Agnieszka Wardak, Dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Nowością w ofercie Banku jest możliwość zawnioskowania o dopuszczalne saldo debetowe, przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, do 10 000 zł przez bankowość elektroniczną iPKO. DSD udostępniane jest bez żadnych dokumentów finansowych i bez prowizji za przyznanie, może być dostępne już w chwili otwarcia rachunku. Limit jest uruchamiany on-line – wniosek zatwierdzany jest jednorazowym kodem z narzędzia autoryzacyjnego (SMS, zdrapka lub token) i dostępny w ciągu kilku minut. Klienci posiadający już dopuszczalne saldo debetowe mają możliwość zawnioskowania o podwyższenie limitu.

Każda firma aby się rozwijać potrzebuje dopasowanych do jej potrzeb sposobów finansowania. W PKO Bank Polskim mikro, małe i średnie firmy mogą liczyć na szeroki wachlarz pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Jednym z przykładów jest Pożyczka MSP, z której skorzystało dotychczas już 22 tys. klientów, a łączna kwota udzielonego finansowania to 2,6 mld zł. Pożyczka charakteryzuje się łatwością i szybkością w pozyskaniu pieniędzy oraz elastycznością w spłacie i wydatkowaniu – klienci mogą przeznaczyć fundusze na dowolny cel związany z działalnością firmy.

Interesującą propozycją w zakresie finansowania jednoosobowych działalności gospodarczych jest kredyt „na jedno kliknięcie”, w prosty sposób umożliwiający korzystanie z ofert finansowania również za pośrednictwem iPKO. Klient w ramach przygotowanej przez Bank oferty może otrzymać nawet  50 tys. zł z maksymalnym uproszczeniem, czyli bez wychodzenia z biura, bez przedstawiania dodatkowych dokumentów oraz bez zabezpieczeń. Średnia kwota udzielanych do tej pory kredytów to 17,7 tys. zł.

De minimis, COSME, leasing, czyli jak finansować działalność

PKO Bank Polski od lat skutecznie wspiera polską przedsiębiorczość dostosowując ofertę do aktualnych potrzeb małych i średnich firm. Najlepszym przykładem jest program kredytów z gwarancją de minimis, który realizuje zgodnie z umową zawartą z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Do grudnia br. udzielonych zostało ponad 50 tys. kredytów zabezpieczonych gwarancją de minimis, co stanowi 26% wszystkich udzielonych gwarancji w ramach programu.

 

Od lutego 2016 roku klienci PKO Banku Polskiego z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zyskali dodatkowo możliwość łatwego zabezpieczenia spłaty kredytu obrotowego, pożyczki lub kredytu inwestycyjnego dzięki gwarancjom BGK w ramach programu PLG COSME, stworzonym w ramach programu Unii Europejskiej.  Zabezpieczają one spłatę 80 proc. wartości zobowiązania, przy czym maksymalna kwota kredytu lub pożyczki nie może przekroczyć 600 tys. zł. Dodatkową zachętą dla przedsiębiorców jest brak konieczności ustanawiania zabezpieczenia rzeczowego, niska prowizja oraz uproszczone procedury. Od lutego do grudnia z gwarancji skorzystało już 744 klientów.

W grudniu PKO Leasing wchodzący w skład Grupy PKO Banku Polskiego zakończył z sukcesem transakcję zakupu Raiffeisen-Leasing Polska, stając się dzięki temu głównym leasingodawcą w kraju z udziałem w rynku ponad 13 proc. Leasing stanowi drugie, obok kredytu, główne źródło finansowania działalności gospodarczych. Już przed sfinalizowaniem transakcji PKO Leasing był najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwem leasingowym w Polsce. Modele biznesowe spółek wzajemnie się uzupełniają. Przejęcie Raiffeisen-Leasing Polska pozwoli zwiększyć efektywność usług oraz zapewnić przedsiębiorstwom szeroką i dopasowaną do potrzeb ofertę, na każdym etapie rozwoju firmy.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.