Strona główna Wiadomości RESPECT Index po raz siódmy z udziałem Citi Handlowy

RESPECT Index po raz siódmy z udziałem Citi Handlowy

RESPECT Index po raz siódmy z udziałem Citi Handlowy

Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła wyniki siódmej edycji prestiżowego zestawienia RESPECT Index. Od 2009 roku Citi Handlowy za każdym razem znajdował się w gronie wyróżnionych firm.

Podczas uroczystości podsumowującej VII edycję projektu RESPECT Index, ogłoszono nowy składu indeksu. Spotkanie miało miejsce 17 grudnia 2013 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Konsekwentnie utrzymujemy się w tym zestawieniu od początku jego istnienia, potwierdzając tym samym, że jesteśmy jedną z najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm na warszawskiej Giełdzie, co niewątpliwie nie pozostaje bez znaczenia dla inwestorów. To dowód uznania wysokich standardów w obszarze CSR, który stanowi również istotny element strategii Banku – komentuje Katarzyna Otko-Dąbrowska, dyrektor ds. Relacji Inwestorskich Citi Handlowy.

RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo – Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych, zainicjowany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. O pojawieniu się w tym zestawieniu decyduje utrzymywanie wysokich standardów w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance) oraz ładu informacyjnego i relacji inwestorskich. Na znalezienie się w składzie RESPECT Index wpływ mają również działania w zakresie ekologii, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz spraw pracowniczych, które stanowią integralną część strategii biznesowej banku.

Citi Handlowy prowadzi obecnie największy w Polsce program wolontariatu pracowniczego, który działa od 2005 roku i ma na tym polu znaczące osiągnięcia. Miedzy innymi dzięki tego typu działaniom zawdzięczamy naszą obecność w RESPECT Index, który jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych wyróżnień dla spółek giełdowych – powiedział, odbierając dyplom Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.