"Siła w Euro" i "Mocny Złoty" w ofercie lokat strukturyzowanych Raiffeisen Polbank

Od 4 do 29 listopada 2013 roku Raiffeisen Polbank prowadzi subskrypcję na dwie nowe lokaty inwestycyjne „Siła w Euro” oraz „Mocny Złoty”. Ich strategie oparte zostały na kursie euro do złotego, jednak różnią się od siebie prognozowanym zachowaniem kursu walut w ciągu 6 miesięcy.

 

Strategia lokaty „Siła w Euro” zakłada umocnienie euro względem złotego, natomiast strategia lokaty „Mocny złoty” zakłada umocnienie złotego względem euro. Obie lokaty oferują możliwość uzyskania nawet 11% zysku w skali roku i gwarantują ochronę kapitału na poziomie 100 proc. w dacie zapadalności. Inwestycje zapadają 2 czerwca 2014 r.

 

W przypadku lokaty „Siła w Euro” zysk zostanie wypłacony, jeśli 29 maja 2014 r. kurs euro względem złotego będzie mocniejszy niż 2 grudnia 2013 r. pomniejszony maksymalnie o 4 gr.(z marginesem +/- 0,5 grosza). Wartość zysku wyniesie 0,40% za każdy 1 grosz różnicy pomiędzy kursem wyjściowym a końcowym. Jeżeli po rozpoczęciu inwestycji kurs osiągnie chociaż raz poziom z 2 grudnia 2013 r. powiększony o 27,5 grosza, czyli dotknie tzw. bariery – nastąpi jedynie zwrot zainwestowanego kapitału.

 

W przypadku lokaty „Mocny Złoty” zysk zostanie wypłacony, jeśli 29 maja 2014 r. kurs – tym razem złotego względem euro – będzie mocniejszy niż 2 grudnia 2013 r. pomniejszony maksymalnie o 2 gr.(z marginesem +/- 0,5 grosza). Wartość zysku wyniesie 0,40% za każdy 1 grosz różnicy pomiędzy kursem wyjściowym a końcowym. Jeżeli po rozpoczęciu inwestycji kurs osiągnie chociaż raz poziom z 2 grudnia 2013 r. pomniejszony o 27,5 groszy, czyli dotknie tzw. bariery – nastąpi jedynie zwrot zainwestowanego kapitału.

„Za inwestycją w lokatę „Siła Złotego” przemawia przede wszystkim możliwość dalszego odpływu kapitału z polskiego rynku obligacji skarbowych, co może osłabić złotego. Także ewentualna eskalacja problemów fiskalnych lub politycznych w strefie euro, jak np. problemy polityczne we Włoszech oraz słaba kondycja fiskalna i gospodarcza Grecji czy Portugalii, może wpłynąć na pogorszenie nastrojów inwestycyjnych – mówi Dorota Strauch, z Raiffeisen Polbank. – Z kolei za inwestycją w lokatę „Mocny Złoty” przemawia prawdopodobieństwo dalszej poprawy sytuacji gospodarczej w strefie euro w 2014 roku. Może to sprzyjać nastrojom inwestycyjnym i ożywieniu w polskiej gospodarce. To z kolei powinno przełożyć się na stopniowy wzrost oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w Polsce, co będzie dodatkowo sprzyjało złotemu.

Minimalna kwota, którą można zainwestować w lokaty „Siła w Euro” lub „Mocny Złoty” to 5 000 zł. Opłata za zerwanie lokat przed terminem to maksymalnie 2,00% zainwestowanego kapitału. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%. Klient nie ma obowiązku wykazywania tego dochodu w PIT.

Źródło: Raiffeisen Polbank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.