Profil Zaufany przez Moje ING przed wakacjami

Przed wyjazdem na zagraniczny urlop, klienci ING Banku Śląskiego mogą załatwić sprawy urzędowe z Profilem Zaufanym. Bez wychodzenia z domu i bez kolejek. Potrzebny jest tylko system bankowości internetowej Moje ING.


W okresie przedwakacyjnym, bank przypomina klientom o bliskim terminie utraty ważności dowodu osobistego. Akcja przypominająca odbywa się w kilku kanałach, w tym w systemie bankowości internetowej Moje ING, w którym klient może złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu z Profilem Zaufanym.  

 

Z Profilem Zaufanym można również złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta uprawnia osoby podróżujące za granicę do skorzystania z publicznej opieki medycznej w krajach UE oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

 

Dodatkowo, osoby podróżujące samochodem mogą sprawdzić swoje punkty karne.

 

Profil Zaufany to podpis elektroniczny, który potwierdza tożsamość w internecie. Korzystając z tego rozwiązania, klienci banku mogą, oprócz wyżej wymienionych spraw, również:

  • zarejestrować działalność gospodarczą;
  • zgłosić sprzedaż samochodu w wydziale komunikacji;
  • sprawdzić swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych lub w Rejestrze PESEL;
  • złożyć wniosek o świadczenie rodzinne i kartę dużej rodziny;
  • załatwić spraw z ZUS i Urzędem Skarbowym i inne.

Założenie oraz korzystanie z Profilu Zaufanego poprzez Moje ING jest bezpłatne. Autoryzacja tożsamości klienta następuje przez internet, bez konieczności potwierdzania w jednym z urzędów. Profil jest ważny 3 lata.

 

Więcej na: www.ingbank.pl/profil-zaufany

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.