Strona główna Wiadomości Pożyczki MSP na miliard złotych w zaledwie osiem miesięcy

Pożyczki MSP na miliard złotych w zaledwie osiem miesięcy

Pożyczki MSP na miliard złotych w zaledwie osiem miesięcy

Wartość pożyczek przekraczająca miliard złotych i ponad 8,5 tysiąca podpisanych umów. Tak wygląda poziom sprzedaży Pożyczki MSP po ośmiu miesiącach od wprowadzenia do oferty banku. O popularności produktu przesądziły cechy szczególnie cenione przez właścicieli firm: łatwość w pozyskaniu finasowania, niskie koszty i elastyczność.

W październiku ubiegłego roku PKO Bank Polski wprowadził do oferty kredytowej nowy elastyczny produkt – Pożyczkę MSP. Pozyskane środki finansowe klienci mogą przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pozwala to na sfinansowanie w ramach jednego produktu działań inwestycyjnych, spłatę kredytów zaciągniętych w innym banku lub w PKO Banku Polskim czy bieżących wydatków. Walory produktu docenili internauci przyznając Pożyczce MSP statuetkę „Złotego Bankiera”.

A jak prezentują się statystyki dotyczące produktu? Na zaciągniecie Pożyczki MSP decydują się w podobnym stopniu zarówno formy z kilkunastoletnią historią, jak i te dopiero rozpoczynające działalność. W zdecydowanej przewadze (82% podpisanych umów) z produktu korzystają osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a średnia kwota udzielonego finansowania to ponad 123 tys. złotych. Najwięcej Pożyczek MSP PKO Bank Polski udzielił przedsiębiorcom w regionie łódzkim i białostockim.

– Wdrożenie do oferty prostej, elastycznej i szybkiej pożyczki dla małych i średnich firm było odpowiedzią na zapotrzebowanie oraz wysoką popularność tego rodzaju produktów wśród przedsiębiorców. Ponad 8,5 tys. podpisanych umów jasno wskazuje, że oferta umożliwia szybką realizację wyzwań, jakie stawiają sobie małe i średnie przedsiębiorstwa w codziennej działalności – podkreśla Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Z pożyczki mogą skorzystać klienci prowadzący działalność gospodarczą od przynajmniej 18 miesięcy. Produkt jest dostępny dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych, spółek z o.o., akcyjnych, a także dla rolników. Maksymalna kwota pożyczki to 500 tysięcy złotych, a okres spłaty nie może przekroczyć 5 lat. PKO Bank Polski nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku o jej udzielenie. Klienci mogą wybrać sposób spłaty – raty malejące lub równe. Pożyczka MSP może być uruchomiona  jednorazowo albo w transzach, a podjęcie decyzji i uruchomienie pożyczki może nastąpić nawet w jeden dzień. Warto także podkreślić, że zakres wymaganych dokumentów jest ograniczony do minimum – przedsiębiorcy nie muszą przedstawiać prognoz finansowych ani biznesplanu.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.