Strona główna Wiadomości Pożyczka Szerokopasmowa dla firm telekomunikacyjnych już dostępna w Alior Banku

Pożyczka Szerokopasmowa dla firm telekomunikacyjnych już dostępna w Alior Banku

Pożyczka Szerokopasmowa dla firm telekomunikacyjnych już dostępna w Alior Banku

Realizując postanowienia podpisanej 18 lipca br. umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Alior Bank, jako pierwszy i obecnie jedyny na rynku, oferuje atrakcyjne finansowanie inwestycyjne – „Pożyczkę Szerokopasmową”.

 

 

Dzięki połączeniu środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) oraz środków własnych, za pośrednictwem Alior Banku, do przedsiębiorstw telekomunikacyjnych trafi 46 mln zł. O preferencyjne finansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z segmentu małych, średnich i dużych firm, planujący inwestycje w budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu. Warunkiem ubiegania się o „Pożyczkę Szerokopasmową” jest wpis przedsiębiorstwa do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Finansowaniu podlegają inwestycje na białych, szarych i czarnych obszarach NGA.

– Cieszymy się, że Alior Bank jest pierwszym partnerem Banku Gospodarstwa Krajowego w programie finansowania rozwoju sieci szerokopasmowych. Mamy duże doświadczenie we wspieraniu firm w dostępie do preferencyjnych warunków zabezpieczenia i kredytowania. Rozwój i finansowanie infrastruktury teleinformatycznej są dla nas istotne, ponieważ szeroki dostęp do Internetu wpisuje się w ogłoszoną przez bank strategię „Cyfrowego buntownika”. Zakłada ona m.in. wprowadzenie nowych rozwiązań cyfrowych i przeprowadzenie klientów przez rewolucję technologiczną w sposób bezpieczny i przyjazny – mówi Urszula Krzyżanowska, wiceprezes Zarządu odpowiedzialna za Pion Biznesu.

– Bank Gospodarstwa Krajowego przyczynia się do zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski, czyli osiągnięcia jednego ze strategicznych celów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zrównoważony rozwój to także zapewnianie jak najbardziej powszechnego dostępu do szybkiego Internetu, a tym samym wsparcie m.in. MŚP w ich rozwoju poprzez lepszy i szybszy dostęp do informacji, wiedzy i usług. W minionej perspektywie całkowita wartość udzielonego wsparcia wyniosła ok. 4 mld zł. W perspektywie 2014-20 mamy łącznie  do wykorzystania ponad 10 mld zł, w tym 1 mld zł na rozwój infrastruktury dla szerokopasmowego Internetu – mówi Przemysław Cieszyński, członek Zarządu BGK.

Wysokość jednostkowej pożyczki udzielanej przez Alior Bank może wynosić od 20 tys. do 10 mln zł. Jest ona udzielana na okres do 15 lat. Inwestor może ubiegać się o karencję w spłacie kapitału – do 30 miesięcy od daty uruchomienia pierwszej transzy.

Główną zaletą Pożyczki Szerokopasmowej jest niski koszt finansowania. Połączenie w jednej pożyczce środków z POPC i funduszy własnych Alior Banku pozwala na zmniejszenie oprocentowania do poziomu znacznie poniżej warunków rynkowych. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne mogą uzyskać w efekcie wsparcie ze środków publicznych w formie pomocy de minimis (wartość pomocy stanowi różnica w oprocentowaniu rynkowym, a tym, które uzyskuje inwestor).
Szczegółowe informacje, Wytyczne dla Inwestorów, katalog możliwych do sfinansowania kosztów, wzór wniosku o Pożyczkę Szerokopasmową oraz lista najczęściej zadawanych pytań są dostępne na stronie: www.aliorbank.pl/pozyczkaszerokopasmowa.

Przedsiębiorcy z sektora MŚP mają coraz więcej możliwości rozwijania swojego biznesu, skali i zakresu działania. Mogą sięgać po dotacje czy różnego rodzaju środki zwrotne, którymi w dużej części zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego. Rola BGK w systemie wspierania MSP polega na współpracy z innymi instytucjami finansowymi: bankami sieciowymi: komercyjnymi i spółdzielczymi oraz lokalnymi i regionalnymi instytucjami rozwoju. Na przestrzeni lat bank wypracował sposoby skutecznego dotarcia do przedsiębiorców w regionach, dzięki czemu w ciągu kilku ostatnich lat z programów BGK skorzystało przeszło 150 tysięcy firm. Skala wsparcia, jakie trafia do MŚP za pośrednictwem BGK rośnie – w poprzedniej perspektywie finansowej było to ok. 4 mld zł z krajowych i regionalnych programów operacyjnych. Na lata 2014-2020 ta kwota jest ponad dwukrotnie większa i wynosi ponad 10 mld zł.

W najbliższym czasie BGK ogłosi drugi przetarg dla instytucji finansowych, które będą udzielały pożyczek szerokopasmowych, tak aby zwiększyć pulę dostępnego dla przedsiębiorców wsparcia.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.