Strona główna Wiadomości Ponad 3 tysiące uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego

Ponad 3 tysiące uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego

Ponad 3 tysiące uczestników 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego

W niedzielę na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zebrało się ponad 3 tysiące fanów biegania. Podczas 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbyły się rywalizacje dla dzieci i młodzieży, biegi na rolkach oraz główne zawody: na dystansie 10 km, półmaraton oraz maraton drużynowy. Zwycięzcą półmaratonu okazał się Mateusz Witkowski, a wśród pań triumfowała Małgorzata Szczęsna. 819 uczestników imprezy przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz Ewy i Oli.


Druga edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zgromadziła ponad 3 tys. zawodników. W niedzielę 21 maja wystartował półmaraton, bieg na 10 km, maraton drużynowy, rywalizacje dzieci i młodzieży oraz biegi na rolkach na 10 km i 20 km. Start i meta wszystkich zawodów znajdowały się na terenie Stadionu Zawiszy. Tam było też zlokalizowane miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych oraz namioty Banku, w których można było obejrzeć pokazy pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych.

 

Do mety półmaratonu dobiegło 793 zawodników. Pierwszy był Mateusz Witkowski z Koszalina, który 21 km pokonał w czasie 1:14:25. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Szczęsna z Gdyni, jej rezultat to 1:29:16. Dystans 10 km ukończyło 1105 biegaczy. Najlepszy okazał się Paweł Ochal (33:56). Drugi był Marcin Kośmieja (34:02), a na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Jaranowski z Brodnicy (34:39). Wśród kobiet najszybsza była Andżelika Dzięgiel z Torunia (37:07), drugie miejsce zajęła Sara Dytłow z Warszawy (38:39), a trzecie bydgoszczanka Maja Ryczak (40:34).

 

– To było prawdziwe święto sportu dla Bydgoszczy! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, który wpieramy od pierwszej edycji. Dziękujemy również ponad 800 zawodnikom za przyłączenie się do akcji charytatywnej „biegnę dla Ewy i Oli“. Obydwie kobiety otrzymają teraz pomoc od naszej Fundacji – mówi Lucyna Kopińska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

 

Podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można było pomóc 28-letniej Ewie i 59-letniej Oli. Ewa w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą rękę. Do codziennego funkcjonowania niezbędna jest jej lekka proteza. Ola zachorowała na nowotwór piersi, przeszła też poważną operację kręgosłupa. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej specjalistyczny wózek elektryczny oraz rehabilitacja. Ewa jest podopieczną Fundacji „Avalon”, Ola – Stowarzyszenia „Różowa wstążeczka”.

 

819 zawodników ukończyło biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Ewy i Oli”. Ich zaangażowanie zostało przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiet. Od 2013 r. odbyły się 273 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 292 beneficjentów kwotą ponad 3,8 mln zł. 

 

Dodatkowo Bank zaprasza na trzecią edycję PKO Biegu Charytatywnego, która odbędzie się 16 września w 12 miastach Polski, również w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli tam 2634 okrążenia. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy ruszą na początku września.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.