Strona główna Wiadomości Ponad 10 tysięcy uczestników 10. PKO Poznań Półmaratonu z PKO Bankiem Polskim

Ponad 10 tysięcy uczestników 10. PKO Poznań Półmaratonu z PKO Bankiem Polskim

Ponad 10 tysięcy uczestników 10. PKO Poznań Półmaratonu z PKO Bankiem Polskim

Ponad 10 tysięcy zawodników przekroczyło w niedzielę metę jubileuszowego 10. PKO Poznań Półmaratonu. Zwycięzcami okazali się Marcin Chabowski i Karolina Nadolska, która dodatkowo ustanowiła nowy rekord Polski. W akcji charytatywnej na rzecz dwójki chorych dzieci, Ani i Mateusza, wzięło udział ponad 2 tysiące osób.


Uczestnicy 10. PKO Poznań Półmaratonu wystartowali 26 marca z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Meta po raz pierwszy znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało show stworzone z gry świateł i muzyki oraz hasła wyświetlane na ogromnym ledowym ekranie. W sumie na mecie zameldowało się 10 391 osób. Pierwszy dotarł do niej Marcin Chabowski z Wejcherowa osiągając czas 01:03:15. Drugi był Kenijczyk Mwangi Joel Maina z czasem 01:03:49. Trzeci na podium znalazł się zawodnik również z Kenii Kering Ezra z wynikiem 01:03:51.

 

Wśród pań triumfowała Karolina Nadolska z Poznania, która przybiegając na metę z czasem 01:09:53 osiągnęła wynik lepszy od rekordu Polski oraz ustanowiła nowy rekord trasy poznańskiego  półmaratonu. W klasyfikacji generalnej była na 13. pozycji. Na podium znalazły się także dwie Kenijki, kolejno Kwamboka Teresa Flavious (01:13:30) oraz Chepleting Betty (01:13:42).

 

– Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom 10. PKO Poznań Półmaratonu. Dziękujemy za tak liczny udział w naszej akcji charytatywnej dla Ani i Mateusza.Cieszę się, że również mogłem startować i pomóc tej dwójce potrzebujących dzieci. Zapraszam do udziału w kolejnych biegach i akcjach charytatywnych w Poznaniu  – powiedział Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

 

Startując w niedzielnym biegu można było pomóc Ani i Mateuszowi. 2-letnia Ania mieszka w Dąbrówce koło Poznania. W wyniku operacji nowotworu mózgu doszło u niej do szeregu powikłań, m.in. utraty wzroku i lewostronnego niedowładu. Obecnie potrzebuje specjalistycznego sprzętu: wózka, siedziska korygującego i pionizatora. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Natomiast 3-letni Mateusz z Poznania, z powodu skrajnego wcześniactwa, cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną. Potrzebuje przenośnego koncentratora tlenu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

 

Zaangażowanie 2196 zawodników, którzy w niedzielę dotarli do mety z przyczepioną do koszulki kartką „biegnę dla Ani i Mateusza”, zostało przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla dwójki dzieci.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Półmaraton i PKO Poznań Maraton. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W 2016 r. podczas 9. PKO Poznań Półmaratonu 2211 osób pobiegło dla 5-letniego Kuby z wadą serca. Z kolei 2279 uczestników 17. PKO Poznań Maratonu wybiegało pomoc dla 2-letniej Kasi, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną. Od 2013 r. odbyło się 251 takich akcji, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 263 beneficjentów kwotą ponad 3,5 mln zł.  

 

Kolejny bieg pod patronatem PKO Banku Polskiego w Poznaniu, czyli 18. PKO Poznań Maraton, odbędzie się 15 października 2017 r. Zapisy ruszą już w kwietniu poprzez stronę: http://marathon.poznan.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.