Strona główna Wiadomości Pocztowe Wybrzeże: plażowe zabawy na niepogodę

Pocztowe Wybrzeże: plażowe zabawy na niepogodę

Pocztowe Wybrzeże: plażowe zabawy na niepogodę

Plażowe Przedszkole Poczty Polskiej działające na Pocztowym Wybrzeżu w Sopocie przy wejściu nr 15 i 16 czynne jest codziennie od godz. 10.00 do 18.00. W ramach atrakcji zaplanowanych na całe wakacje zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin, można bezpłatnie uczestniczyć w: grach, zabawach i konkursach plastycznych oraz sprawnościowych, ekowarsztatach czy kursach pierwszej pomocy. Niebawem uruchomiana zostanie także plenerowa wypożyczalnia książek BeachBook i BeachBookKids oraz wypożyczalnia latawców.


W wielu nadbałtyckich kurortach jak np. na Pocztowym Wybrzeżu w Sopocie funkcjonują profesjonalne punkty przedszkolne, prowadzące zorganizowane zajęcia, w ramach których wyspecjalizowani i doświadczeni w zabawach z dziećmi animatorzy z pewnością zaproponują atrakcje zgodne z możliwościami i oczekiwaniami maluchów.

 

W czasie deszczu dzieci się nudzą ale nie na Pocztowym Wybrzeżu! Brzydka pogoda zdecydowanie nie jest powodem do tego, by rezygnować z zabaw na świeżym powietrzu, a tym bardziej, jeżeli spędza się urlop nad morzem. Przygotowany przez nas harmonogram gier  i zabaw doskonale sprawdza się zarówno w upał, jak i wówczas, gdy pogoda nie zachęca do plażowania. Przed nadmiernym słońcem, ale       i deszczem chroni nas solidny daszek. W razie wiatru zabezpieczamy się dodatkowo parawanami zapewnia animatorka z Plażowego Przedszkola Poczty Polskiej, działającego na Pocztowym Wybrzeżu w Sopocie.

 

A co zrobić, gdy tam, gdzie wypoczywamy nie ma profesjonalnych opiekunów? Wówczas trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować dzieciom czas tak, by szybko zapomniały o niepogodzie. Poniżej znajdziecie kilka propozycji ciekawych zabaw plażowych, rekomendowanych przez ekipę animatorów z Pocztowego Wybrzeża w Sopocie.

  • Latawce, dmuchawce, wiatr Puszczanie latawców to zabawa, która udaje się najlepiej właśnie wtedy, gdy najbardziej wieje. Nieograniczona przestrzeń plaży, miękkie podłoże bezpieczne w razie upadku i bezkres nieba na pewno przyniosą ogrom wrażeń     i dzieciom, i rodzicom.
  • Plażowe kalambury.  Aktywna zabawa dla całej rodziny, która pobudza kreatywność i wyobraźnię. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku przedszkolaków, które nie potrafią jeszcze pisać, jak też starszych dzieci, które chętnie wykorzystają podczas niej umiejętności plastyczne.
  • Nadmorski tor przeszkód.  Podczas tej zabawy doskonale sprawdzą się plażowe akcesoria takie, jak: materac, koło, ponton, dmuchana piłka. Z powodzeniem mogę one stanowić elementy toru przeszkód, które dziecko musi pokonać lub zaliczyć, jako jedną ze stacji. W razie porywistego wiatru dodatkową atrakcją będzie gonitwa plażą za uciekającymi zabawkami.
  • Labirynt. Zabawa sprawnościowa angażująca całą rodzinę. Labirynt można ułożyć z kamieni, ale z powodzeniem swoją funkcję spełni również taki namalowany patykiem na piasku.
  • Plażowe puzzle. Do tej zabawy nie potrzeba niczego więcej, poza nieograniczoną wyobraźnią i porządną garścią kamieni czy nakrętek po napojach. Jedna osoba rysuje kontur, a druga wypełnia go na czas tym, co ma pod ręką. Rywalizacja będzie dużo bardziej angażująca, jeżeli w zabawie weźmie udział kilka osób jednocześnie.
  • Mały inżynier. Deszczowy klimat nie sprzyja bajkowym inspiracjom, dlatego w czasie mżystej pogody, budowę zamków z piasku można zastąpić projektowaniem wałów przeciwpowodziowych czy rowów melioracyjnych. Zabawa ucieszy nie tylko maluchy, ale też niejednego tatę.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.