Strona główna Wiadomości PKO BP zaprasza na 10. PKO Półmaraton Rzeszowski

PKO BP zaprasza na 10. PKO Półmaraton Rzeszowski

PKO BP zaprasza na 10. PKO Półmaraton Rzeszowski

PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem cyklu trzech biegów PKO Rzeszów Biega. Pierwszy z nich odbędzie się już 9 kwietnia. Podczas 10. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie można pomóc Adrianowi i Grzegorzowi. Zapisy potrwają do 2 kwietnia.

PKO Rzeszów Biega to cykl  trzech biegów: 10. PKO Półmaraton Rzeszowski, 5. PKO Maraton Rzeszowski oraz 5. PKO Bieg Niepodległości. Pierwsze zawody czekają nas w niedzielę 9 kwietnia. O godz. 10.00 ruszy bieg na 5 km, natomiast o godz. 11.00 wystartuje bieg główny. Równolegle odbędzie się też 3. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska, gdzie dystans półmaratonu zostanie podzielony na cztery odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km).

 

Trasa będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1. Zapisy internetowe potrwają jeszcze do 2 kwietnia. Limit zawodników wynosi 1500 osób.

– Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. W zeszłym roku w 9. PKO Półmaratonie Rzeszowskim wystartowało ponad 1200 osób. Jestem przekonany, że ten, jak i kolejne biegi przyciągną w tym roku jeszcze więcej zawodników. Zachęcam do zapisów oraz do przyłączenia się do naszej akcji „biegnę dla Adriana i Grzegorza” – mówi Aleksander Puła, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Biorąc udział w 10. PKO Półmaratonie Rzeszowskim będzie można pomóc Adrianowi i Grzegorzowi. 26-letni Adrian cierpi na chorobę Huntingtona. W 2016 r. przeszedł operację głębokiej stymulacji mózgu. Wymaga ciągłej specjalistycznej rehabilitacji ruchowej oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, na który gromadzone są środki. Adrian jest podopiecznym Fundacji NeuroPozytywni. Natomiast 32-letni Grzegorz uległ wypadkowi samochodowemu i doznał złamania kręgosłupa. Obecnie potrzebuje nowego, lekkiego wózka inwalidzkiego. Jest podopiecznym Fundacji Avalon.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Adriana i Grzegorza” i dotrą z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla obydwu osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów w CH Millenium Hall 8 kwietnia w godz. 15.00-18.00 i w dniu zawodów 9 kwietnia w godz. 8.00-10.30. Uczestnicy 3. PKO Rzeszowskiej Sztafety Półmaratońskiej oraz SPARing – Bieg na 5 km również mogą przyłączyć się do akcji.

W 2016 r. podczas 9. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego 979 osób pobiegło dla 21-letniego Damiana, cierpiącego na mukowiscydozę. W trakcie 4. PKO Maratonu Rzeszowskiego na początku października 425 osób dołączyło do akcji na rzecz 4-letniego Igorka, u którego w wyniku zatrzymania pracy sercadoszło do niedotlenienia mózgu. Efektem było dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec nie potrafił siedzieć, stać, mówić, ani niczego wziąć w rączki. Darowizna została przekazana na specjalistyczne leczenie komórkami macierzystymi. W czasie 4. PKO Biegu Niepodległości 1075 zawodników wystartowało dla 43-letniej Małgorzaty, zmagającej się od kilku lat z nowotworem trzustki.

Od 2013 r. odbyło się 248 takich akcji, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 259 beneficjentów kwotą ponad 3,45 mln zł. Dodatkowo w ubiegłym roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Do Rzeszowa impreza zagościła po raz pierwszy. Na stadionie Resovii zawodnicy przebiegli 2 656 okrążeń i tym samym miasto to znalazło się na drugi miejscu w Polsce. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Puchar Rzeszowa za najlepsze wyniki rzeszowskiego sezonu biegowego 2016 otrzymała pracowniczka PKO Banku Polskiego Joanna Tereszkiewicz z Centrum Obsługi Klienta Detalicznego. Przez cały rok zdobyła 331 punktów. W kategorii mężczyzn najlepszy był Piotr Kobylarz, który zebrał 394,77 punktów.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.