PKO BP zaprasza na 10. PKO Półmaraton Rzeszowski

PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem cyklu trzech biegów PKO Rzeszów Biega. Pierwszy z nich odbędzie się już 9 kwietnia. Podczas 10. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie można pomóc Adrianowi i Grzegorzowi. Zapisy potrwają do 2 kwietnia.

PKO Rzeszów Biega to cykl  trzech biegów: 10. PKO Półmaraton Rzeszowski, 5. PKO Maraton Rzeszowski oraz 5. PKO Bieg Niepodległości. Pierwsze zawody czekają nas w niedzielę 9 kwietnia. O godz. 10.00 ruszy bieg na 5 km, natomiast o godz. 11.00 wystartuje bieg główny. Równolegle odbędzie się też 3. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska, gdzie dystans półmaratonu zostanie podzielony na cztery odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km).

 

Trasa będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1. Zapisy internetowe potrwają jeszcze do 2 kwietnia. Limit zawodników wynosi 1500 osób.

– Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. W zeszłym roku w 9. PKO Półmaratonie Rzeszowskim wystartowało ponad 1200 osób. Jestem przekonany, że ten, jak i kolejne biegi przyciągną w tym roku jeszcze więcej zawodników. Zachęcam do zapisów oraz do przyłączenia się do naszej akcji „biegnę dla Adriana i Grzegorza” – mówi Aleksander Puła, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Biorąc udział w 10. PKO Półmaratonie Rzeszowskim będzie można pomóc Adrianowi i Grzegorzowi. 26-letni Adrian cierpi na chorobę Huntingtona. W 2016 r. przeszedł operację głębokiej stymulacji mózgu. Wymaga ciągłej specjalistycznej rehabilitacji ruchowej oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, na który gromadzone są środki. Adrian jest podopiecznym Fundacji NeuroPozytywni. Natomiast 32-letni Grzegorz uległ wypadkowi samochodowemu i doznał złamania kręgosłupa. Obecnie potrzebuje nowego, lekkiego wózka inwalidzkiego. Jest podopiecznym Fundacji Avalon.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Adriana i Grzegorza” i dotrą z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla obydwu osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów w CH Millenium Hall 8 kwietnia w godz. 15.00-18.00 i w dniu zawodów 9 kwietnia w godz. 8.00-10.30. Uczestnicy 3. PKO Rzeszowskiej Sztafety Półmaratońskiej oraz SPARing – Bieg na 5 km również mogą przyłączyć się do akcji.

W 2016 r. podczas 9. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego 979 osób pobiegło dla 21-letniego Damiana, cierpiącego na mukowiscydozę. W trakcie 4. PKO Maratonu Rzeszowskiego na początku października 425 osób dołączyło do akcji na rzecz 4-letniego Igorka, u którego w wyniku zatrzymania pracy sercadoszło do niedotlenienia mózgu. Efektem było dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec nie potrafił siedzieć, stać, mówić, ani niczego wziąć w rączki. Darowizna została przekazana na specjalistyczne leczenie komórkami macierzystymi. W czasie 4. PKO Biegu Niepodległości 1075 zawodników wystartowało dla 43-letniej Małgorzaty, zmagającej się od kilku lat z nowotworem trzustki.

Od 2013 r. odbyło się 248 takich akcji, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 259 beneficjentów kwotą ponad 3,45 mln zł. Dodatkowo w ubiegłym roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Do Rzeszowa impreza zagościła po raz pierwszy. Na stadionie Resovii zawodnicy przebiegli 2 656 okrążeń i tym samym miasto to znalazło się na drugi miejscu w Polsce. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Puchar Rzeszowa za najlepsze wyniki rzeszowskiego sezonu biegowego 2016 otrzymała pracowniczka PKO Banku Polskiego Joanna Tereszkiewicz z Centrum Obsługi Klienta Detalicznego. Przez cały rok zdobyła 331 punktów. W kategorii mężczyzn najlepszy był Piotr Kobylarz, który zebrał 394,77 punktów.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.