Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski zaprasza na finał Cavaliady Tour

PKO Bank Polski zaprasza na finał Cavaliady Tour

PKO Bank Polski zaprasza na finał Cavaliady Tour

Wielki finał zawodów jeździeckich Cavaliada Tour rozegra się w dniach 25-28 lutego w Warszawie. Sportowe emocje, widowiskowe pokazy i mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi sprawiają, że Cavaliada to prawdziwe święto jeździectwa. Na wydarzenie zaprasza sponsor główny – PKO Bank Polski.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i największe w naszej części Europy święto jeździectwa. Od kilku lat rozgrywa się ono kolejno w trzech miastach kraju. Rozpoczęło się w Poznaniu (10-13 grudnia 2015), następnie odbywało w Lublinie (4-7 lutego 2016) a wielki finał nastąpi w Warszawie (25-28 lutego 2016).

Cykl wydarzeń jeździeckich to nie tylko widowiskowe pokazy, ale także zawody sportowe o randze trzygwiazdkowej. Na warszawskim Torwarze odbędą się ostatnie rozgrywki z cyklu Cavaliada Tour 2015/2016 połączone z finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Po cieszącej się rekordowym zainteresowaniem publiczności Cavaliady Tour w Poznaniu i Lublinie, w klasyfikacji generalnej zawodów dominują Polacy: Mściwoj Kiecoń, Jarosław Skrzyczyński, Łukasz Koza.

Podczas warszawskiej odsłony poznamy także finalistów Halowego Pucharu Polski w Powożeniu i najlepszego młodego adepta jeździectwa cyklu Cavaliada Future. Zobaczymy też rywalizację w konkurencji zwanej królową jeździectwa – w ujeżdżaniu. Lubelskie rozgrywki w tej kategorii zakończyły się zwycięstwem Gabrieli Jaworskiej-Mazur, Jarosława Wierzchowskiego oraz Elżbiety Liberdy.

Cavaliada Tour to wydarzenie nie tylko dla kibiców czy pasjonatów hippiki, ale też dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czekają specjalne atrakcje, wśród nich nauka jazdy na koniu czy kucyku pod okiem profesjonalnych instruktorów, a w strefie dla dzieci, mnóstwo edukacyjnych gier, zabaw oraz zajęć z animatorami. To okazja do poznania potencjału szerokorozumianej branży jeździeckiej.

Cavaliada Tour to znaczące dla Polski wydarzenie o randze międzynarodowej, popularyzujące zakorzenione w naszej tradycji jeździectwo, pokazujące je jako widowiskowy sport. PKO Bank Polski, jako sponsor główny, zaprasza na ostatnie wydarzenie z cyklu Cavaliada Tour 2015/2016.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.