Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski zaprasza do udziału w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja

PKO Bank Polski zaprasza do udziału w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja

PKO Bank Polski zaprasza do udziału w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja

PKO Bank Polski po raz czwarty jest partnerem strategicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie, pierwszego z „Warszawskiej Triady Biegowej”. Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Emilki”. W zawodach pobiegną również pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej blisko 400 osób.


Majowa impreza biegowa będzie okazją do uczczenia 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w niecodzienny sposób. Uczestnicy pobiegną nie tylko dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i tym samym komuś pomóc. Jeżeli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank podczas biegu włączy się co najmniej 200 osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na operację 3,5-letniej Emilki, która urodziła się z poważną wadą serca HLHS (brak lewej komory). Biegacze zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać kartki na koszulki z napisem „biegnę dla Emilki” w dniach 29-30 kwietnia od 14.00 do 18.00 w biurze zawodów SCSAW przy ul. Rozbrat 26 oraz w dniu biegu w godzinach 9.30-11.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

 

PKO Bank Polski od kilku już lat angażuje się w Bieg Konstytucji 3 Maja. Jest to jeden z biegów, w których nie wynik czy zajęte miejsce liczą się najbardziej, ale samo uczestnictwo i pamięć o ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeniach historycznych. Zachęcam do kibicowania biegaczom, a przede wszystkim do udziału w biegu i w naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Emilki” – mówi Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

 

Od 2013 r. PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton czy PKO Poznań Maraton. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował prawie 100 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 26,8 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ok. 1,42 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego mogła wypłacić już 150 tys. zł. dotacji dla osób potrzebujących wsparcia.

 

Bieg Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godz. 11.00. Odbędzie się na dystansie 5 km. Trasa będzie prowadziła ul. Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego.

 

Honorowy patronat nad biegiem objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Radosław Sikorski.

 

Impreza jest elementem Warszawskiej Triady Biegowej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzą jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym całego cyklu.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.