Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski potwierdza wysoki poziom adekwatności kapitałowej

PKO Bank Polski potwierdza wysoki poziom adekwatności kapitałowej

PKO Bank Polski potwierdza wysoki poziom adekwatności kapitałowej

PKO Bank Polski z sukcesem przeszedł kolejne badanie adekwatności kapitałowej przeprowadzone przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) w ścisłej współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego.

PKO Bank Polski po raz kolejny potwierdził silną pozycję kapitałową utrzymując w obu badanych okresach, czyli grudzień 2012 r. oraz czerwiec 2013 r. współczynnik wypłacalności oparty o kapitały typu Tier1 przekraczający poziom 12 proc., czyli znacząco powyżej rekomendowanego przez EBA poziomu 9 proc.

Kolejne z serii badań przeprowadzanych przez EBA, w których uczestniczy PKO Bank Polski miało na celu umocnienie zaufania inwestorów do kondycji europejskiego sektora bankowego, poprzez dostarczenie szerokiego zakresu jednolitych danych pochodzących z największych banków w Europie. Badanie przeprowadzono na próbie 64 banków o istotnej pozycji na rynkach krajów członkowskich UE.

PKO Bank Polski był jedynym polskim bankiem biorącym udział w tym badaniu.

W ubiegłorocznym badaniu adekwatności kapitałowej przeprowadzonym przez EBA, w ścisłej współpracy z KNF, które dotyczyło zaleceń europejskiego nadzoru z grudnia 2011, w sprawie utworzenia przez banki tymczasowych buforów kapitałowych, PKO Bank Polski również uzyskał wynik znacznie powyżej wyznaczonych poziomów.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.