Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski pomaga tym, którzy marzą, by chodzić

PKO Bank Polski pomaga tym, którzy marzą, by chodzić

PKO Bank Polski pomaga tym, którzy marzą, by chodzić

PKO Bank Polski został partnerem strategicznym projektu „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić“. 2 kwietnia 2017 r. na starcie 44. Maratonu Dębno stanie 7 uczestników akcji, m.in. ambasadorowie programu biegowego Banku: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i Sebastian Chmara. Wytypuj ich wynik i przyłącz się do pomocy niepełnosprawnym dzieciom.


„Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić” to projekt odbywający się w ramach sportowo-charytatywnego programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”. Celem akcji jest wsparcie finansowe obozów letnich organizowanych przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich i Fundację Maltańską dla dzieci niepełnosprawnych z najuboższych rodzin oraz doposażenie maltańskiego szpitala w Barczewie. Środki na ten cel przekazuje PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

 

– Angażujemy się w wiele inicjatyw charytatywnych promujących pomaganie przez bieganie. Są to akcje „biegnę dla…“ czy PKO Bieg Charytatywny. W tym roku zostaliśmy wraz z Bankiem partnerem projektu „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić”. Zachęcam do typowania wyników naszych zawodników oraz kibicowania im podczas wielkiego finału w Dębnie już 2 kwietnia – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Na starcie 44. Maratonu Dębno stanie 7 znanych osób oraz byłych sportowcy, którzy przebiegną maratoński dystans na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród nich będzie m.in. ambasadorka programu „PKO Biegajmy razem“ Karolina Gorczyca. Jest to debiut aktorki w maratonie. – Wiem że pokonanie 42 km nie będzie łatwe, mam przed tym dystansem duży respekt. Wiem, ile wysiłku kosztuje mnie np. połówka Ironmana. W tym przypadku motywują mnie cele – charytatywny i sportowy. Nie nastawiam się na wynik, a na dobrą zabawę i pomoc potrzebującym. Chciałabym przebiec metę i stwierdzić, że warto byłoby powtórzyć to doświadczenie – mówi o swoich przygotowaniach Karolina Gorczyca.

 

W Dębnie wystartuje również Paweł Januszewski, były lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. – Moją motywacją jest idea biegu, czyli biegam, bo lubię pomagać. Wsparcie daje mi również zaangażowanie się w projekt mojego kolegi z zawodniczych lat – Sebastiana Chmary. Kontaktujemy się codziennie i wzajemnie nakręcamy – mówi Paweł Januszewski.  

 

Natomiast Sebastian Chmara, mistrz i rekordzista Polski w dziesięcioboju lekkoatletycznym przyznaje, że przygotowania nie były proste. – Większość moich znajomych powtarza, że skoro potrafiłem zdobyć mistrzostwo Świata czy Europy, zostać olimpijczykiem, to pokonanie dystansu maratońskiego nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Jednak „w praniu” niestety wszystko wygląda inaczej.  Mimo wszystko, wierząc w sukces od kilku tygodni realizuję plan i jestem przekonany, że osiągnę cel. Przede wszystkim dlatego, że wspieram tych, którzy tego wsparcia bardzo potrzebują. Trzymajcie kciuki – zachęca Chmara.

 

W projekcie bierze także udział Jerzy Skarżyński, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie, autor książek popularyzujących bieganie, m.in. „Biegiem przez życie”. Karierę zakończył 25 lat temu, jednak zdecydował się na ponowny start na 42 km. Natomiast dla Przemka Miarczyńskiego, jednego z najlepszych windsurferów na świecie, będzie to pierwsza w życiu próba na dystansie maratońskim. Do projektu dołączyli też mecenas Andrzej Zwara, bohater drugiej akcji „Ultramaraton za pomoc” oraz Tomek Tarnowski, twórca i organizator programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”, członek Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Razem z nimi pobiegną zawodnicy z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego. Będzie to 19 osób z całej Polski.

 

Każdy może też wesprzeć inicjatywę poprzez udział w konkursie. Wystarczy wytypować wyniki, jakie 7 uczestników akcji osiągnie w 44. Maratonie Dębno. Minimalna wpłata to 42 zł za typowanie jednego zawodnika. Pozyskane w ten środki zostaną przekazane na cel charytatywny projektu. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową do 2 kwietnia marca 2017 r. Osoby, które będą najbliżej wyniku, otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

Dodatkową nagrodę specjalną przygotowała Karolina Gorczyca: osoba, która najcelniej wytypuje jej czas w maratonie, zostanie zaproszona do „Och Teatr” w Warszawie na spektakl „Truciciel”, w którym aktorka zagra już w drugiej połowie kwietnia – czyli tuż po maratonie. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: http://maraton.zakonmaltanski.pl/vip-na-start-konkurs/.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od 2013 r. odbyło się 251 takich akcji, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 263 beneficjentów kwotą ponad 3,5 mln zł.  W trakcie 44. Maratonu Dębno Fundacja zorganizuje akcję na rzecz 4,5-letniego Nikodema, który choruje na bardzo rzadką chorobę metaboliczną objawiająca się m.in. małopłytkowością i anemią syderoblastyczną. Zachęcamy do startu z kartką „biegnę dla Nikodema” (kartki będą do odebrania w Biurze Zawodów w sobotę i niedzielę).

 

Karol Pisarewicz z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego mówi o roli pracowników Banku w projekcie:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.