Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

PKO Bank Polski nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

PKO Bank Polski nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

W trzeciej edycji konkursu „Super Ekspresu” Złoty Laur „Super Biznesu” PKO Bank Polski zdobył nagrodę w kategorii bankowość i finanse.Kapituła doceniła dynamiczny rozwój Banku, jego aktywność w rozwijaniu bankowości mobilnej i internetowej oraz zaangażowanie w budowę e-państwa. Uznanie zyskała również  wypracowana przez Bank pozycja rynkowa oraz nieustanny progres i poszerzanie obszarów działalności, np. powołanie PKO Banku Hipotecznego. Ponadto, PKO Bank Polski, jako lider polskiego rynku usług finansowych wychodzi poza granice kraju – już działa oddział we Frankfurcie w Niemczech, a w najbliższej przyszłości powstanie też placówka w Czechach. To wszystko sprawia, że Bank jest coraz istotniejszym elementem strategii biznesowej państwa.

 

PKO Bank Polski od lat jest liderem bankowości w Polsce. W pierwszym półroczu bieżącego roku wypracował najwyższy zysk wśród działających w Polsce instytucji finansowych.Z roku na roku umacnia też pozycję konkurencyjną pod względem wykorzystywanych technologii i wdrażanych innowacji. Systematycznie rozwija serwisy iPKO, iPKO Biznes oraz bankowość mobilną. Klienci aktywowali już ponad 760 tysięcy aplikacji IKO. Od miesięcy Bank współpracuje z jednostkami rządowymi przy projekcie cyfrowego  państwa.

 

W ostatnim czasie Bank, udostępniając swoje serwisy transakcyjne, umożliwił Polakom zakładanie Profilu Zaufanego. W ciągu 9 dni profil utworzyło 25 tysięcy klientów banku. To przełom w upowszechnianiu usług e-administracji i istotne ułatwienie dla milionów obywateli i firm. Profil Zaufany umożliwia bowiem korzystanie z usług urzędów online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Dzięki elektronicznym systemom banku, Polacy mogą też składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500 plus i logowanie do PUE ZUS.

 

– Cieszymy się zyskownością i dużym tempem rozwoju. Otwieramy się na nowe rynki, ale przede wszystkim – na nowe zadania. Angażujemy się w proces formowania e-państwa i w ten sposób współtworzymy nową rzeczywistość. Nasze serwisy transakcyjne stały się narzędziem wspierającym funkcjonowanie administracji publicznej i ważnym instrumentem w budowaniu społeczeństwa informacyjnego, co oznacza realne korzyści dla Polaków – powiedział  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

 

PKO Bank Polski już drugi raz otrzymał Złoty Laur „Super Biznesu”. W 2014 roku został nagrodzony za konsekwentne utrzymywanie wiodącej pozycji wśród krajowych instytucji finansowych, przejęcie części polskich aktywów skandynawskiej grupy Nordea, upowszechnienie płatności mobilnych IKO oraz rewitalizację Szkolnych Kas Oszczędności.

Konkurs Złoty Laur „Super Biznesu” zorganizowany został już po raz trzeci przez redakcję „Super Biznesu” dodatku ekonomicznego do dziennika „Super Express”, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i Pracodawcami RP. W 12 kategoriach statuetką zostały uhonorowane osoby i instytucję, których działania w szczególny sposób wpływają na polską gospodarkę i sukces kraju. Inicjatywę wsparły ministerstwa: Skarbu Państwa, Gospodarki, Administracji i Cyfryzacji, Środowiska, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pracy i Polityki Społecznej, które Złoty Laur „Super Biznesu” objęły honorowym patronatem.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.