Strona główna Wiadomości Pierwsze miejsce dla Citi Handlowy w konkursie Ministerstwa Finansów

Pierwsze miejsce dla Citi Handlowy w konkursie Ministerstwa Finansów

Pierwsze miejsce dla Citi Handlowy w konkursie Ministerstwa Finansów

Citi Handlowy zajął pierwszą pozycję w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych w 2014 roku. To już drugie z kolei wyróżnienie Banku w tym prestiżowym rankingu.


– To dla nas duże wyróżnienie, które przyjęliśmy jako wyraz zaufania inwestorów oraz potwierdzenie skuteczności naszego zespołu rynków finansowych. Cieszę się, że w wyniku naszej pracy przyczyniamy się do skutecznej polityki emisyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Finansów, a tym samym aktywnie wspieramy płynność rynku– powiedział odbierając nagrodę Witold Zieliński, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, Citi Handlowy ponownie uzyskał najwyższą średnią punktację podczas czterech kwartałów podlegających ocenie przez Ministerstwo Finansów. Przełożyło się to na pierwsze miejsce na ogłoszone liście 16 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych w 2014 roku. W tegorocznym sukcesie Banku szczególne znaczenie odegrała nowa technologia narzędzi kwotujących, która pozwoliła osiągnąć najwyższą punktację w kategorii jakości market makingu, na rynku Treasury Bond Spot Poland. Nie zawiedli także swoimi zleceniami na rynku pierwotnym kluczowi klienci grupy Citi. Ich wsparcie zwłaszcza w końcowej fazie rozgrywki pozwoliło przypieczętować zwycięstwo Citi Handlowego.

 

– Największe słowa uznania i wyróżnienia należą się naszemu zespołowi, który osiąga najlepsze wyniki na rynku. Jesteśmy niekwestionowanym liderem, w jakości kwotowań na rynku wtórnym, jak również osiągamy bardzo dobre wyniki na rynku pierwotnym. Aktywnie promujemy polski rynek, jako oferujący atrakcyjne możliwości inwestycyjne oraz wspieramy rozwój polskiego rynku obligacji. Globalna sieć Citi wyraźnie pomaga nam osiągnąć te cele,podkreślił Misbah Shah, Szef Pionu Skarbu, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

 

Niemal wszystkie kraje Unii Europejskiej stosują System Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych. W Polsce istnieje on od 1996 roku, natomiast konkurs na dealerów skarbowych papierów wartościowych organizowany jest przez Ministerstwo Finansów od 2002 r.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.