Strona główna Wiadomości Pięć gwiazdek "Forbes" dla bankowości prywatnej Citi Handlowy

Pięć gwiazdek "Forbes" dla bankowości prywatnej Citi Handlowy

Pięć gwiazdek "Forbes" dla bankowości prywatnej Citi Handlowy

Citi Handlowy poraz kolejny otrzymał najwyższą ocenę dla swojej bankowości prywatnej w prestiżowym ratingu przygotowywanym przez magazyn „Forbes”. Tym razem szczególnie doceniono wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych wspomagających pracę doradców i przyspieszających proces inwestycyjny.


Tegoroczne zestawienie „Forbes” prezentujące rating usług z segmentu private banking objęto 11 banków. W uzasadnieniu o przyznaniu pięciu gwiazdek dla Citi Handlowy, miesięcznik przyznał plus za „duże inwestycje w mobilność doradców”. Magazyn odnotował, że bank wzmocnił swój globalny charakter, skupiając się na klientach prowadzących interesy na całym świecie oraz przypominał o rewolucyjnej przebudowej oferty dla najzamożniejszych klientów Citigold Private Client w 2015 roku.

 

– Pięć gwiazdek w ratingu „Forbes”, a także fakt, że otrzymujemy je kolejny rok z rzędu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie zobowiązaniem na przyszłość. Cieszę się, że doceniono nasze starania, aby dostarczać klientom innowacyjne oraz unikatowe na rynku rozwiązania w obszarze private banking. Aplikacja CitiPlanner, którą wdrożyliśmy w tym roku wspiera opiekunów klienta w zakresie prezentacji materiałów dotyczących produktów inwestycyjnych oraz realizacji transakcji w ich zakresie. Dzięki niej możemy zaproponować klientowi spotkanie w dogodnym dla niego czasie i miejscu, a efekty takiego spotkania mogą być natychmiastowe. CitiPlanner to bardzo wszechstronne narzędzie, które zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku – mówi Marcin Rosiecki, dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej w Citi Handlowy.

 

Wprowadzona w drugim kwartale 2016 roku aplikacja CitiPlanner na iPada pozwala opiekunom klientów Citigold oraz Citigold Private Client automatycznie przeprowadzić badanie indywidualnej sytuacji klienta, określić profil ryzyka i dopasować modelowy portfel do jego preferencji. Przy pomocy aplikacji CitiPlanner opiekun klienta jest w stanie wygenerować rekomendację inwestycyjną. Zarówno prezentacja oferty, jak i proces wydawania rekomendacji odbywa się na ekranie tabletu, na którym też od razu może złożyć eletroniczny podpis. Proces zakupu inwestycji przeprowadzany jest całkowicie elektronicznie – dokumentacja przesyłana jest w formie mailowej na adres klienta, a potwierdzenie wysyłane SMSem.

 

„Forbes” w corocznym zestwieniu bankowości prywatnej uwzględnia szerokość oferty inwestycyjnej, jej elastyczność oraz fakt czy bank odpowiada na trendy rynkowe. Pod uwagę brane jest również podejście do klienta: doradztwo inwestycyjne, kwestie produktów inwestycyjnych szytych na miarę potrzeb klienta, inwestycyjnych, jakość i częstotliwość raportowania wyników i stanu portela inwestycyjnego. Kolejne aspekty to liczba programów rabatowych, organizacja konferencji oraz usługi pozafinansowe.

 

Pięć gwiazdek w rankingu „Forbes” to kolejne potwierdzenie silnej pozycji Citi Handlowy w segmencie dla klienta zamożnego. W ubiegłym roku bank otrzymał pierwsze miejsce w ranking bankowości prywatnej magazynu The Banker” wydawanego przez Financial Times. Z kolei w 2014 roku „Euromoney Magazyn” przyznał Citi Handlowy nagrodę w rankingu Private Banking and Wealth Management Survey 2014″ w kategorii Super affluent clients”.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.