Strona główna Wiadomości "Pakiet Turystyczny" od Credit Agricole

"Pakiet Turystyczny" od Credit Agricole

"Pakiet Turystyczny" od Credit Agricole

Credit Agricole Bank Polska S.A. oraz Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. we współpracy z Europ Assistance Polska Sp. z o.o. przygotowała dla osób planujących podróże zagraniczne ubezpieczenie turystyczne z bogatym pakietem assistance. Oferta dostępna jest w trzech wariantach Standardowym, Optymalnym i Kompleksowym. W przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku podczas podróży, ubezpieczeni mogą liczyć na zwrot kosztów leczenia, pomoc assistance, czy ubezpieczenie bagażu podróżnego.

 

W ramach wszystkich dostępnych wariantów, ubezpieczeni otrzymują pokrycie kosztów leczenia, obejmujących badania i zabiegi ambulatoryjne i diagnostyczne zlecone przez lekarza, konsultacje lekarskie, pokrycie kosztów zakupu leków i środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza, pobyt i leczenie w szpitalu. Dodatkowo w ramach wariantu Optymalnego i Kompleksowego możliwe jest pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa, a także leczenie stomatologiczne w nagłych stanach zapalnych i bólowych.

 

Pakiet assistance w podróży

 

Podczas podróży, osobom ubezpieczonym zapewnione jest wsparcie profesjonalnych i wielojęzycznych konsultantów Centrum pomocy, dostępnych 24 godziny na dobę. Niezależnie od posiadanego wariantu, w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku podczas podróży zagranicznej, ubezpieczony może skorzystać z organizacji i pokrycia kosztów transportu medycznego do placówki medycznej, a także transportu do Polski lub kraju rezydencji osoby ubezpieczonej. Ubezpieczenie obejmuje także zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu zwłok w przypadku śmierci ubezpieczonego, a ponadto pokrycie kosztów powrotu do RP lub kraju rezydencji ubezpieczonych osób bliskich.

 

W sytuacji, gdy ubezpieczony uległ nieszczęśliwemu wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu i nie może zaopiekować się swoimi niepełnoletnimi dziećmi, Centrumpomocy zorganizuje i pokryje koszty ich zakwaterowania, wyżywienia oraz powrotu do Polski.

 

Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje także całodobowa infolinia informacyjna, która będzie pomocna na przykładprzy zmianie rezerwacji hotelu, linii lotniczej lub wypożyczalni samochodów.

 

Natomiast, jeżeli klient wykupił polisę w wariancie Optymalnym i Kompleksowym, może także skorzystać z organizacji i pokrycia kosztów wizyty osoby bliskiej, jeżeli okazałoby się, że jego pobyt w szpitalu będzie dłuższy niż 7 dni. Ponadto w wariancie Kompleksowym może liczyć na organizację i pokrycie kosztów wcześniejszego powrotu do Polski, w przypadku śmierci bliskiej osoby lub zdarzenia losowego.

 

Ubezpieczenie „Pakiet Turystyczny” przewidujeoprócz tego ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w trakcie podróży. Dodatkowo w ramach wariantu Kompleksowego klienci otrzymują ochronę w razie kradzieży dokumentów podczas podróży zagranicznej, a także możliwość przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej o 48 godzin w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zmuszających ubezpieczonego do wydłużenia pobytu za granicą.

 

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Ubezpieczenie podróżne jest szczególnie przydatne w okresie urlopowym lub dla osób, które dużo podróżują na co dzień. „Pakiet Turystyczny” został tak przygotowany, aby zagwarantować klientom banku pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mają miejsce podczas podróży – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.


Klienci, którzy wybierają się w podróż zagraniczną samochodem po Europie lub krajach Morza Śródziemnego, mogą również rozszerzyć polisę o auto assistance. Pakiet będzie pomocny w razie awarii pojazdu, przebitej opony, braku paliwa, czy wypadku komunikacyjnego.

Źródło: Credit Agricole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.