Strona główna Wiadomości Oszczędzanie na wkład własny za pomocą programu systematycznego oszczędzania

Oszczędzanie na wkład własny za pomocą programu systematycznego oszczędzania

Oszczędzanie na wkład własny za pomocą programu systematycznego oszczędzania

Bank Credit Agricole wprowadza kolejny program systematycznego oszczędzania. Tym razem zachęca do oszczędzania na wkład własny, a osobom, które zgromadzą planowaną kwotę, zaproponuje kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach.


Wejście w życie zaostrzonych zapisów Regulacji S, wprowadzających konieczność posiadania przez ubiegających się o kredyt mieszkaniowy wkładu własnego, może sprawić, że zakup domu lub mieszkania stanie się dla części potencjalnych kredytobiorców trudniejszy niż dotychczas. Dlatego Credit Agricole proponuje im produkt Mój Dom, dzięki któremu mogą oszczędzić na wkład własny oraz otrzymać kredyt hipoteczny o obniżonym oprocentowaniu.

 

Mój Dom można założyć na okres indywidualnie ustalony przez klienta, obejmujący od 24 do 60 miesięcy. Minimalna zadeklarowana docelowa kwota oszczędności, umożliwiająca przystąpienie do programu systematycznego oszczędzania, wynosi 20 000 zł.

 

Comiesięczna wpłata o minimalnej wartości 500 zł, będzie automatycznie pobierana z konta, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o konieczności wykonania przelewu. W przypadku braku środków na koncie, klient ma aż 20 dni na ich uzupełnienie. Raz na 12 wpłat , a więc od 2 do 5 razy – w zależności od okresu, na który postanowił oszczędzać – będzie mógł on również skorzystać z „wakacji”, a więc nie uiścić wpłaty. Oprocentowanie zgromadzonych środków bank wyliczy na podstawie WIBOR 3M, co sprawia, że utrzymuje się ono na rynkowym poziomie przez cały czas oszczędzania. Odsetki są kapitalizowane miesięcznie.

Bank – tak jak w przypadku Mojej Rezerwy Finansowej – chce motywować do systematycznego i długoterminowego oszczędzania. Klient – za wysiłek związany z regularnym oszczędzaniem oraz zgromadzenie zaplanowanej kwoty – otrzyma bonus hipoteczny.

 

– Mój Dom jest jedynym dostępnym na rynku programem systematycznego oszczędzania, który wspiera klientów w oszczędzaniu i jednocześnie pozwala na otrzymanie kredytu mieszkaniowego z obniżoną marżą. Dodatkowo wzmacnia wiarygodność klienta jako kredytobiorcy, gdyż systematyczne wpływy na konto oraz wkład własny to także większa szansa na uzyskanie kredytu mieszkaniowego. Dla banku jest to bowiem dowód, że dana osoba potrafi oszczędzać i zarządzać domowymi finansami– podkreśla Jedrzej Marciniak, członek zarządu banku Credit Agricole.

 

Jeśli klient zdecyduje się skorzystać z bonusu hipotecznego, to otrzyma obniżoną o 0,1% marżę dla kredytu mieszkaniowego w wysokości do 4-krotności docelowej kwoty oszczędności (w przypadku kredytów na wyższą kwotę nadwyżka w wysokości kredytu będzie przyznana po standardowej marży). Zakładając zatem, że klient zamierza kupić nieruchomość o wartości 330 000 zł, a zgromadził w programie systematycznego oszczędzania Mój Dom 60 000 zł, to bonus hipoteczny (obniżka marży) obejmie kwotę kredytu mieszkaniowego 240 000 zł (4-krotność docelowej kwoty oszczędności). Kwota kredytu mieszkaniowego bez obniżonej marży wyniesie zatem 30 000 zł (330 000 zł – 240 000 zł – 60 000 zł = 30 000 zł ).

 

Klient, który zdecyduje się na bonus hipoteczny, będzie mógł dodatkowo skorzystać ze wszystkich promocji, obowiązujących w danym momencie w banku na kredyty hipoteczne. Jeśli jednak klient nie będzie zainteresowany osobiście bonusem hipotecznym może przekazać otrzymaną obniżkę marży (w formie certyfikatu) wybranej przez siebie osobie – niekoniecznie członkowi rodziny.

 

Istnieje również możliwość zamiany bonusu hipotecznego na odsetkowy. Oprocentowanie bonusowe będzie progresywne, naliczane od 7 miesiąca wpłat, a jego wysokość będzie rosła co pół roku (od 0,3% do 3,1%), aż do zakończenia wybranego okresu oszczędzania. Wypłata dodatkowych odsetek nastąpi po zakończeniu trwania produktu. Klient będzie miał aż 12 miesięcy od zakończenia okresu oszczędzania na podjęcie decyzji o wyborze formy, w jakiej będzie chciał zostać nagrodzony przez bank.

Źródło: Credit Agricole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.