Strona główna Wiadomości Nowy szef bankowości prywatnej w Citi Handlowy

Nowy szef bankowości prywatnej w Citi Handlowy

Nowy szef bankowości prywatnej w Citi Handlowy

Jacek Janiuk, wcześniej Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego, od kwietnia 2015 roku pełni rolę Dyrektora Departamentu Bankowości Prywatnej. Bankowość prywatna to w Citi Handlowy jeden ze strategicznych obszarów bankowości detalicznej.


Wyrosłem z obszarów inwestycyjnych, a ten w ofercie bankowości prywatnej Citi Handlowy jest kluczowy. Po I kwartale 2015 r. odnotowaliśmy 32% wzrost sprzedaży inwestycji r./r. Moim planem jest rozwój tego obszaru i pozyskanie nowych klientów private banking”, mówi, Jacek Janiuk, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej.

 

Jacek Janiuk jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku matematyka oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku finanse. Z Citi Handlowy oraz Domem Maklerskim Banku Handlowego związany jest od 2011 roku.

 

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zdobyte w Polsce oraz za granicą w firmach zarządzających aktywami (AIG, Invesco, KBL European Private Bankers). W Citi Handlowy oraz DM Citi Handlowy, jako licencjonowany doradca inwestycyjny z tytułem Certified International Investment Analyst, odpowiadał za stworzenie koncepcji oraz wdrożenie modelu doradztwa inwestycyjnego, z którego korzysta obecnie kilka tysięcy kluczowych klientów Citigold. Przez ostatnie 4 lata pełnił obowiązki Dyrektora Biura Doradztwa Inwestycyjnego. W trakcie ostatnich 18 miesięcy zbudował silny zespół Menedżerów Inwestycyjnych, wspierających decyzje inwestycyjne zamożnych klientów Banku. W mediach znany jako komentator inwestycyjny i jeden z ekspertów prezentujących video flesze na kanale You Tube Citi Handlowy.

Od kwietnia 2015 zajął stanowisko Dyrektora Departamentu Bankowości Prywatnej w Citi Handlowy.

 

W 1998 roku Citi Handlowy jako jeden z pierwszych banków w Polsce wprowadził ofertę dla klienta zamożnego. Stworzył nowy segment – Citigold z aktywami aktualnie wynoszącymi minimum 300 tys. zł. W 2005 roku Bank otworzył w Warszawie pierwsze ekskluzywne Centrum Inwestycyjne, w którym najbardziej doświadczeni Senior Citigold Wealth Managerowie obsługują klientów Private Banking z aktywami minimum 1,5 mln zł. Jakość obsługi i oferta Banku została doceniona przez brytyjski magazyn „The Banker”, który przyznał Citi Handlowy nagrodę w kategorii najlepszy Private Bank w Polsce.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.