Strona główna Wiadomości Nowa elastyczna oferta hipoteczna w Raiffeisen Polbank

Nowa elastyczna oferta hipoteczna w Raiffeisen Polbank

Nowa elastyczna oferta hipoteczna w Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank przygotował nową ofertę hipoteczną, której podstawą jest „Elastyczny Kredyt Mieszkaniowy” (EKM). To produkt, który pozwala na regulowanie przez klientów wysokości płaconych rat i dopasowywanie ich do aktualnych możliwości finansowych kredytobiorcy.

 

Raty można regulować w przedziale między 50% a 200% miesięcznej wysokości. Istnieje też możliwość zawieszenia spłaty jednej raty kredytowej w roku. Usługę modyfikacji wysokości rat można uruchomić po 24 miesiącach regularnego spłacania kredytu.

W ramach „Elastycznego Kredytu Mieszkaniowego” kredytobiorca ma prawo do złożenia w ciągu roku kalendarzowego:

  • jednokrotnej dyspozycji obniżenia jednej lub kilku następujących po sobie rat nawet o 50% lub

  • jednokrotnej dyspozycji podwyższenia jednej lub kilku następujących po sobie rat nawet o 200% ich wysokości oraz

  • jednokrotnej dyspozycji zawieszenia jednej miesięcznej raty.

Łącznie w ciągu roku kalendarzowego można zmienić w ten sposób – podwyższyć lub obniżyć – wysokość 3 rat. Czwartą ratę można dodatkowo zawiesić. Kredytobiorca może więc przykładowo najpierw obniżyć ratę swojego kredytu w marcu i kwietniu o 50%, a następnie w sierpniu spłacić trochę więcej, np. 180%. W ten sposób dokona zmiany wysokości 3 rat kredytu za pomocą dwóch dyspozycji. Dodatkowo może jeszcze np. w grudniu zawiesić spłatę jednej raty. W przypadku obniżenia wysokości raty najpierw zmniejszona zostanie kwota odsetek do spłaty, a dopiero potem – kwota kapitału.

 

Niespłacona część odsetek powiększy saldo zadłużenia. Jeśli natomiast kredytobiorca zwiększy wysokość raty to całość nadwyżki będzie przeznaczona najpierw na spłatę kapitału kredytu. W przypadku zawieszenia raty kredytu niezapłacone odsetki powiększą kapitał pozostający do spłaty po okresie obowiązywania zawieszonej raty.

 

„Zaciągnięcie kredytu hipotecznego zawsze wynika z gruntownego przemyślenia przez kredytobiorcę swoich potrzeb i oceny własnej sytuacji finansowej. Zawsze mogą się jednak zdarzyć nieprzewidziane sytuacje, a wtedy pieniądze mogą okazać się niezbędne do wydania w inny sposób niż na kredyt mieszkaniowy. Warto w takiej sytuacji mieć możliwość zmniejszenia lub w ogóle zawieszenia spłaty części rat kredytu. Kiedy nasza sytuacja ulegnie poprawie, zawsze możemy spłacić więcej i wyrównać saldo zobowiązania. Rozwiązanie to daje poczucie bezpieczeństwa i może okazać się nieocenione w trakcie wieloletniego przecież zwykle okresu kredytowania” – mówi Michał Korszeń, dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych w Raiffeisen Polbanku.

 

Elastyczność to nie jedyny atut oferty Raiffeisen Polbank. Bank przewidział dodatkowo bonusy dla osób, które aktywnie korzystają z innych jego produktów i usług.

I tak kredytobiorcy, którzy zdecydują się na jednoczesne skorzystanie z bankowej oferty ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy nie zapłacą prowizji od udzielenia kredytu. Bank obniży także kredytobiorcy marżę, jeśli:

  • przez cały okres kredytowania będzie on posiadał w banku konto z kartą debetową i comiesięczne zasilał je będzie kwotą przynajmniej 2 500 zł,

  • przez cały okres kredytowania będzie on posiadał w banku kartę kredytową lub Limit zadłużenia w koncie lub Kredyt Bezpieczny,

  • przystąpi on do co najmniej jednego z oferowanych przez bank ubezpieczeń – grupowego ubezpieczenia nieruchomości, grupowego ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenia na wypadek utraty stałego źródła dochodów, wskazując bank jako uposażonego z tytułu danego ubezpieczenia,

  • będzie regularnie opłacał składkę na rzecz ubezpieczenia „Fundusz i Perspektywa” (UNIQA Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A), w wysokości nie mniejszej niż 0,1 % kwoty udzielonego kredytu hipotecznego miesięcznie przez okres min 5 lat od daty uruchomienia kredytu lub jego pierwszej transzy.

Marża zostanie także obniżona, jeśli nieruchomość jest nabywana w projekcie inwestycyjnym finansowanym przez bank oraz dla klientów z grupy profesjonalistów zgodnie z aktualnie obowiązującą w banku listą profesjonalistów. Wysokość obniżek może sięgać od 0,10 p.p. do 0,5 p.p. i mogą się one ze sobą łączyć.

 

Maksymalny okres kredytowania w ramach oferty Elastycznego Kredytu Hipotecznego wynosi 30 lat. Kredyt udzielany jest w złotówkach. Bank akceptuje potwierdzenia dochodów w przypadku pojedynczego wniosku pochodzące nawet od 4 wnioskodawców oraz dopuszcza zabezpieczenie kredytu na więcej niż jednej nieruchomości.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.