Strona główna Wiadomości Na wakacje warto wykupić ubezpieczeniowe rowerowe

Na wakacje warto wykupić ubezpieczeniowe rowerowe

Na wakacje warto wykupić ubezpieczeniowe rowerowe

Polacy coraz częściej wybierają rower zamiast auta czy komunikacji miejskiej. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się ubezpieczenia rowerowe, dzięki którym nie straszne będzie nam przebicie dętki, naprawa przerzutki czy nawet kradzież roweru.

 

Według raportu GDDiK w Polsce jest ponad 9 mln rowerów, a liczba ścieżek rowerowych wynosi obecnie ok. 1500 km. Miasta prześcigają się w planach dalszego rozrostu rowerowej infrastruktury. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej korzystają z tej formy przemieszczania się, szczególnie w okresie wakacyjnym.

 

Rower to jednak nie tylko czysta przyjemność, ale i okresowe usterki – przebita opona, zepsuty mechanizm przerzutki czy nawet kradzież samego roweru. Okazuje się, że instytucje finansowe i na to mają rozwiązanie – ubezpieczenia rowerowe. Rower – podobnie jak samochód – także można ubezpieczyć. Taką propozycję zaoferował ostatnio Toyota Bank: ubezpieczenie Toyota Bank Bike Assistance, dostępne dla wszystkich posiadaczy kart płatniczych banku.

 

Ubezpieczenie obejmuje m.in. naprawę roweru i pokrycie kosztów w razie nieszczęśliwego wypadku, transport roweru w przypadku uszkodzenia roweru, pomoc medyczną czy zakup nowego roweru, gdy nasz zostanie ukradziony. Bike Assistance zapewnia także ubezpieczenie OC rowerzysty.

 

– Choć jazda rowerem sprawia wiele przyjemności, nie można zapominać, że zawsze istnieje możliwość wypadku, przebicia opony czy kradzieży. Dlatego, podobnie jak w przypadku aut, warto ubezpieczyć zarówno swój rower, jak i siebie – jako rowerzystę. Toyota Bank zaoferował ubezpieczenie Bike Assistance, które dostępne jest w prosty sposób dla wszystkich klientów naszego banku- mówi Piotr Kluźniak, specjalista ds. produktów kartowych w Toyota Bank.

 

Rowerzyści, którzy skorzystają z ubezpieczenia, mogą korzystać także z całodobowej infolinii medycznej oraz infolinii o tematyce rowerowej.

Źródło: Toyota Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.