Strona główna Wiadomości mBank najbardziej innowacyjną instytucją

mBank najbardziej innowacyjną instytucją

mBank najbardziej innowacyjną instytucją

mBank zdobył główną nagrodę w kategorii Innowacyjność w konkursie Gwiazdy Bankowości organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PwC. W rankingu głównym bank zajął miejsce na trzecim stopniu podium.


Kapituła konkursu Gwiazdy Bankowości uznała, że projekty mBanku były najbardziej innowacyjne spośród wszystkich wprowadzonych w ubiegłym roku na rynku. Członkowie Jury brali pod uwagę zarówno przełomowość wprowadzonej innowacji, jak również jej sukces rynkowy oraz interakcję z otoczeniem, w tym z innymi branżami. Poza opinią jury obiektywnym czynnikiem decydującym o zwycięstwie była liczba klientów, którzy z bankowości mobilnej i internetowej korzystają.

 

mBank zgłosił trzy innowacje: bankowość mobilną, projekt lekkich” placówek lokowanych w centrach handlowych oraz kredyt gotówkowy, który można uzyskać przez internet i aplikację mobilną, z 30-sekundową decyzją o przyznaniu pożyczki.  – Byłem niedawno na konferencji w San Francisco w USA. Prezentowaliśmy tam naszą platformę mobilną i muszę powiedzieć, że szczególnie na Amerykanach zrobiła ona duże wrażenie przyznał wiceprezes Hans-Dieter Kemler, odbierając w imieniu mBanku nagrodę.

 

Z kolei w rankingu głównym, uwzględniającym nie tylko innowacje, ale również tempo rozwoju banku, jego strukturę oraz dochodowość i efektywność, mBank zajął trzecie miejsce.

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.