Strona główna Wiadomości Kredyty hipoteczne: klienci hipoteczni Banku Zachodniego WBK mogą przygotować się na wypadek wyższych stóp procentowych

Kredyty hipoteczne: klienci hipoteczni Banku Zachodniego WBK mogą przygotować się na wypadek wyższych stóp procentowych

Kredyty hipoteczne: klienci hipoteczni Banku Zachodniego WBK mogą przygotować się na wypadek wyższych stóp procentowych

Bank Zachodni WBK przygotował nową ofertę kredytów i pożyczek hipotecznych ze stałym oprocentowaniem oraz wprowadził innowacyjną usługę „Kredyt nie droższy niż”. Oferta jest skierowana do kredytobiorców, którzy jeszcze przez kilka lat chcą korzystać z rekordowo niskich stóp procentowych.


– Obecnie utrzymujący się bardzo niski poziom stóp procentowych w perspektywie kolejnych lat może wzrosnąć i w konsekwencji wpłynąć na wyższe raty kredytowe. Dla osób, które już mają w naszym banku kredyt lub pożyczkę hipoteczną oraz dla tych, którzy marzą o zakupie swojego M i myślą o wzięciu kredytu na ten cel, przygotowaliśmy specjalne propozycje. Zapewnią one niższe koszty obsługi kredytu hipotecznego w dłuższym czasie, szczególnie wtedy, kiedy stopy procentowe wzrosną mówi Łukasz Molenda, dyrektor ds. Kredytów dla ludności w Banku Zachodnim WBK S.A.

 

Kredyty i pożyczki hipoteczne ze stałym oprocentowaniem


Sytuacja na rynku stóp procentowych pozwala na zaproponowanie klientom atrakcyjnych stawek oprocentowania stałego, które w perspektywie pięciu lat może okazać się korzystną alternatywą dla oprocentowania ze zmienną stopą. Klientom, którzy cenią sobie pewność niezmienności wydatków, Bank Zachodni WBK proponuje atrakcyjne stałe oprocentowanie kredytu w złotych na okres 5 lat. Wynosi ono odpowiednio 4,35%* dla kredytów mieszkaniowych oraz 5,85%** dla pożyczek hipotecznych, które są udzielane przez bank na cel dowolny. Po upływie pięcioletniego okresu, oprocentowanie zostanie ustalone w oparciu o bieżącą wartość WIBOR 3M oraz stałą marżę banku: 2,15% dla kredytów mieszkaniowych i 3,65% dla pożyczek hipotecznych.

 

Z oferty stałego oprocentowania mogą skorzystać klienci zaciągający nowy kredyt, jak i już spłacający produkt hipoteczny w Banku Zachodnim WBK.

 

Kredyt nie droższy niż”


Drugą propozycją dla tych, którzy chcą korzystać z niskich stóp procentowych także w kolejnych latach, jest oferta „Kredyt nie droższy niż”. W tej usłudze kredytobiorca zyskuje możliwość ustalenia Maksymalnego Limitu WIBOR 3M na wybranym przez siebie poziomie. Dzięki innowacyjnej na rynku ofercie, klient ma pewność, że w sytuacji rynkowej podwyżki stóp procentowych, stawka WIBOR 3M nie przekroczy, w okresie od 1 do 5 lat, ustalonego z bankiem Maksymalnego Limitu WIBOR 3M. WIBOR 3M jest podstawą ustalania oprocentowania kredytu i pożyczki hipotecznej. W efekcie wydatki związane ze spłatą kredytu lub pożyczki hipotecznej nie wzrosną ponad określony, ustalony wcześniej poziom.

 

W czasie korzystania z usługi „Kredyt nie droższy niż” oprocentowanie kredytu lub pożyczki hipotecznej będzie równe niższej ze stawek:

  • Stawce Maksymalny Limit WIBOR 3M powiększonej o marżę Banku – w sytuacji, gdy bieżąca wartość WIBOR 3M będzie wyższa niż Maksymalny Limit WIBIOR 3M określony w aneksie do umowy kredytowej;

  • WIBOR 3M powiększony o marżę Banku – w sytuacji, gdy bieżąca wartość stawki WIBOR 3M będzie niższa niż wybrany przez klienta Maksymalny Limit WIBOR 3M.

Z usługi „Kredyt nie droższy niż” mogą skorzystać osoby, które mają w Banku Zachodnim WBK kredyt mieszkaniowy lub pożyczkę hipoteczną w złotych o minimalnej wartości 300 tys. PLN, ze zmiennym oprocentowaniem opartym na stawce referencyjnej WIBOR 3M. Usługa nie jest obecnie dostępna dla kredytobiorców korzystających z programów „Rodzina na Swoim” oraz „Mieszkanie dla Młodych” lub dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Szczegółowe informacje dotyczące kredytów i pożyczek hipotecznych ze stałym oprocentowaniem oraz usługi „Kredyt nie droższy niż” dostępne są na stronie internetowej www.bzwbk.pl oraz w placówkach Banku.

 

* Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 4,63% i została wyliczona przy założeniu, że oprocentowanie stałe przez okres 5 lat wynosi 4,35%, a po okresie 5 lat oprocentowanie zmienne, oparte o WIBOR 3M, który wynosi 1,65% (wg stanu na dzień 15.04.2015), dla marży 2,15 p.p., rata równa kapitałowo-odsetkowa, okres spłaty 360 miesięcy, dla kredytu w wysokości 266 500 PLN, (w tym kwota finansująca zakup nieruchomości na rynku wtórnym to 260 000 PLN powiększona o 2,5% prowizji z tytułu udzielenia kredytu tj. 6 500 PLN), do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki marża podwyższona o 1%, wartość nieruchomości 300 000 PLN, ubezpieczenie nieruchomości oferowane w Banku 270 PLN rocznie, opłata za ocenę wartości zabezpieczenia 200 PLN, opłata sądowa za wpis hipoteki 200 PLN, podatek od ustanowienia hipoteki 19 PLN. Całkowity koszt kredytu przy w/w założeniach wynosi 210 360,87 PLN.

 

** Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 6,53% i została wyliczona przy założeniu, że oprocentowanie stałe przez okres 5 lat wynosi 5,85%, a po okresie 5 lat oprocentowanie zmienne oparte o WIBOR 3M, który wynosi 1,65% (wg stanu na dzień 15.04.2015), dla marży 3,65 p.p., rata równa kapitałowo-odsetkowa, okres spłaty 240 miesięcy, dla kredytu w wysokości 184 500 PLN, (w tym 2,5% prowizji z tytułu udzielenia kredytu tj. 4 500 PLN), do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki marża podwyższona o 1%, wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie 300 000 PLN, ubezpieczenie nieruchomości oferowane w Banku 270 PLN rocznie, opłata za ocenę wartości zabezpieczenia 200 PLN, opłata sądowa za wpis hipoteki 200 PLN, podatek od ustanowienia hipoteki 19 PLN. Całkowity koszt kredytu przy w/w założeniach wynosi 135.213,02 PLN.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.