Strona główna Wiadomości Katowice nowym klientem PKO Banku Polskiego

Katowice nowym klientem PKO Banku Polskiego

Katowice nowym klientem PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu miasta Katowice i jego 63 jednostek organizacyjnych, umacniając pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa została zawarta na 5 lat. Katowice to kolejne – obok Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa – miasto wojewódzkie obsługiwane przez bank.

 

– Dołączenie Katowic do grona miast obsługiwanych przez Bank potwierdza naszą pozycję lidera w zakresie obsługi finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Stolica aglomeracji śląskiej może liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę. Współpraca PKO Banku Polskiego z samorządami dotyczy nie tylko kwestii czysto finansowych i oferowania produktów bankowych. Opiera się również na doradztwie w zakresie struktury finansowania czy modelu realizacji inwestycji. To wszystko przez najbliższe lata PKO Bank Polski zaoferuje miastu i jego mieszkańcom – podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

 

PKO Bank Polski rozpocznie kompleksową obsługę budżetu miasta 1 lipca 2015 roku. Poza prowadzeniem rachunków oraz realizacją operacji bankowych we wszystkich systemach i trybach, usługi będą obejmowały m.in. kompleksową obsługę kart płatniczych, w tym kart przedpłaconych, prowadzenie rachunku skonsolidowanego, obsługę płatności masowych oraz udostępnienie opłatomatów. Dodatkowo Bank udzielił miastu kredytu w rachunku bieżącym do kwoty 50 mln zł w każdym roku, który będzie przeznaczony na finansowanie przejściowego deficytu budżetu w kolejnych latach.

 

Obsługa mieszkańców będzie prowadzona we wszystkich placówkach PKO Banku Polskiego na terenie miasta Katowice. Opłaty będzie można także realizować za pośrednictwem nowoczesnej alternatywy dla okienka kasowego czyli opłatomatu. Są to samoobsługowe urządzenia z ekranem dotykowym, umożliwiające dokonywanie płatności kartą, gotówką lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO. Dzięki możliwości zeskanowania faktury lub decyzji podatkowej zawierającej kod dwuwymiarowy QR, łatwiej i szybciej można zapłacić podatek lub wnieść opłatę za wydanie prawa jazdy lub dowodu osobistego. Zgodnie z umową PKO Bank Polski uruchomi w Katowicach cztery takie urządzenia (po dwa przy ul. Francuskiej 70 i ul. Rynek 1).

 

PKO Bank Polski jest liderem w zakresie usług dla klientów sektora samorządowego. Udział Banku w finansowaniu samorządów kredytami przekracza 17%. Bank jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku przekracza 40%. Obecnie PKO obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Poznania, Wrocławia, Szczecina, Rzeszowa, Zamościa, Grudziądza, Zielonej Góry, Płocka, Włocławka, Skierniewic, Piły i Ostrołęki.

 

W ostatnich latach PKO Bank Polsk uczestniczył w wielu projektach inwestycyjnych o niestandardowym charakterze m.in. finansowaniu budowy jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Europie Arena Kraków, pierwszego w Polsce Afrykanarium-Oceanarium we Wrocławiu, szybkiego tramwaju w Szczecinie, czy nowoczesnej spalarni odpadów w Poznaniu.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.