Strona główna Wiadomości ING Bank Śląski laureatem konkursu „Przyjaźni Środowisku”

ING Bank Śląski laureatem konkursu „Przyjaźni Środowisku”

ING Bank Śląski laureatem konkursu „Przyjaźni Środowisku”

ING Bank Śląski został wyróżniony przez kapitułę konkursu ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Bank otrzymał certyfikat w kategorii „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku”.

Celem konkursu ekologicznego „Przyjaźni środowisku” jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, a także promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Konkurs organizowany jest od 14 lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem głównym konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są dla ING Banku Śląskiego kluczowe w realizacji celów biznesowych, czego potwierdzeniem jest przyjęta Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.W strategii wyszczególnione zostały cele, działania oraz mierniki w obszarach, tj.: relacje z klientami, relacje z pracownikami, działalność na rzecz społeczeństwa oraz działalność na rzecz środowiska naturalnego. ING Bank Śląski znajduje się w składzie giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index od pierwszego notowania, zajmuje III miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2013 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz jako jedyna instytucja finansowa, został wyróżniony przez tygodnik POLITYKA Złotym Listkiem CSR.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.