Strona główna Wiadomości Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej oraz akcji charytatywnej Walka Życia w Esbanku Banku Spółdzielczym

Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej oraz akcji charytatywnej Walka Życia w Esbanku Banku Spółdzielczym

Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej oraz akcji charytatywnej Walka Życia w Esbanku Banku Spółdzielczym
Jak pokazać realizację idei bankowości spółdzielczej w praktyce? ESBANK Bank Spółdzielczy postanowił objąć swoim mecenatem akcję charytatywną WALKA ŻYCIA – 60 dni – 60 maratonów – 60 walk radomszczanina Jakuba Kacprzaka, która rozpoczyna się 26 czerwca 2017 r. W ten sposób wspiera lokalną inicjatywę i włącza się na szczeblu lokalnym do świętowania ogólnopolskiego Święta Spółdzielczości Bankowej.

„Walka Życia” ph. „60 dni – 60 maratonów – 60 walk” to wyjątkowa akcja charytatywna, którą Jakub Kacprzak – 24-letni radomszczanin, student, sportowiec i społecznik – rozpoczyna 26 czerwca w Gdańsku. Uroczysta Inauguracja akcji nastąpiła 22 czerwca 2017 r. w siedzibie ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Jakub zamierza w 2 miesiące okrążyć Polskę, pokonując w sumie 2 500 km, codziennie czeka go też sparing bokserski. W ten sposób będzie zachęcał innych do pomagania, promując akcję crowdfundingowej, charytatywnej zbiórki pieniędzy na kosztową rehabilitację innego mieszkańca Radomska, Rafała Garbaciaka. 41-letni mąż, ojciec i instruktor harcerski w październiku 2016 r. przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu i aktualnie toczy swoją walkę o zdrowie. Akcja dla Rafała to nie pierwszy taki wyczyn Jakuba – wspierał już m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” podczas akcji „Kuba biegnie” (samotny bieg z Radomska na Tarnicę w Bieszczadach – 390 km) w 2015 r. oraz podczas akcji „Z buta na Rysy” w 2016 r. (samotny marszobieg 700 km). Kolejny rok to kolejne wyzwanie.

„Walka Życia to dla mnie z jednej strony realizacja osobistego wyzwania i pasji. Od jakiegoś czasu jest nią boks, stąd pomysł na połączenie biegania z walką na ringu. Biegnę nie po raz pierwszy. Rok temu, kiedy skończyłem akcję „Z buta na rysy”, postanowiłem, że następnym moim celem będzie obiegnięcie całej Polski. Nie wiedziałem tylko, dla kogo. W 2016 r., gdy okazało się, że mój kolega przeszedł udar, postanowiłem, że pobiegnę właśnie dla Rafała, że chcę pomóc jemu i jego rodzinie. Wcześniej wspierałem stowarzyszenie, a nie konkretną osobę, którą znam i której bardzo chcę pomóc, a to daje mi znacznie większą motywację” – mówi Jakub Kacprzak.

Szczegóły dotyczące akcji, a także bieżącą relację z wyprawy będzie można znaleźć w portalu Facebook na profilu ESBANKU www.facebook.com/ESBANK.Radomsko/ oraz na stronie Walki Życia www.facebook.com/walkazycia60. Już 26 czerwca, gdy Kuba rozpocznie swoją wyprawę, na fanpage’u ukaże się tam informacja, jak można włączyć się do pomagania, wpłacając darowiznę dla Rafała poprzez platformę crowdfundingową. Walka Życia i zbiórka potrwa do 26 sierpnia, kiedy to Jakub planuje powrócić do Gdańska.

Mecenasem Walki Życia jest ESBANK Bank Spółdzielczy. „Dostrzegliśmy w tej akcji charytatywnej wartości Banku – Siłę, Solidność i Stabilność – a także wartości naszego sektora, czyli współpracę, wspólne działanie dla wspólnego dobra i wsparcie potrzebujących. Pomagając Jakubowi, który pomaga kolejnej osobie i zachęca do wsparcia innych, pokazujemy funkcjonowanie idei spółdzielczości w praktyce” – uzasadnia zaangażowanie w Walkę Życia Jacek Zacharewicz, Prezes ESBANKU Banku Spółdzielczego.

W ten sposób Bank włącza się lokalnie w obchody Święta Spółdzielczości Bankowej, obchodzonego z inicjatywy Krajowego Związku Banków Spółdzielczych w całej Polsce 25 czerwca 2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.