Idea Bank zeruje opłaty w koncie indywidualnym

Prowadzenie Konta Idealnego w Idea Banku nic nie kosztuje. Bank zniósł koszty miesięcznego użytkowania karty debetowej i wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Chcąc przyciągnąć do siebie zwykłego Kowalskiego, bank idzie na przekór trendowi podnoszenia opłat.


Idea Bank specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm, ale również klienci indywidualni mogą znaleźć w nim ofertę dla siebie – darmowy rachunek oraz szereg wysokooprocentowanych lokat. Już wcześniej samo prowadzenie i otwarcie Konta Idealnego było bezpłatne. Teraz bank wycofał również miesięczną opłatę 4,99 zł za obsługę karty debetowej, obowiązującą w przypadku niespełnienia wymogu wykonanych kartą transakcji płatniczych na kwotę minimum 100 zł. Bank udostępnił także możliwość dokonywania bezpłatnie wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, niezależnie od sieci. Wcześniej był to koszt 2,99 zł od pojedynczej wypłaty. Nowy cennik dotyczy obecnie wszystkich nowych posiadaczy konta, a z początkiem września obejmie również dotychczasowych klientów.

 

Jesteśmy głównie kojarzeni z obsługą klientów firmowych. Teraz chcemy przypomnieć, że w swoim portfolio mamy też atrakcyjne produkty dla klientów indywidualnych. W Idea Banku przyjęliśmy zasadę, że podstawowe usługi zawsze powinny być bezpłatne. Darmowe konto nie jest już standardem na rynku, dlatego chcemy być dzięki niemu konkurencyjni – wyjaśnia Monika Chwiedziewicz, Dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Transakcyjnej.

 

Idea Bank posiada także bogatą ofertę bezpłatnych kont firmowych – wśród nich m.in. flagowe Konto Firma to ja dedykowane właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych. Tu również bank nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów, wpłaty gotówkowe w oddziałach, przelewy realizowane przez bankowość internetową, a nawet dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir) i dwa przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu. Nie pobierana jest też opłata 4,99 zł za kartę debetową w przypadku wykonania nią transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 400 zł lub wpłacenia gotówki we wpłatomatach wskazanych przez Idea Bank na łączną kwotę nie niższą niż 1000 zł.

Zakładając konto w Idea Banku klient zyskuje dostęp do nowoczesnej bankowości w chmurze – Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej. Może także bezpłatnie korzystać z przestrzeni coworkingowych Idea Hub oraz brać udział w organizowanych w nich szkoleniach biznesowych oraz wydarzeniach kulturalnych. Również za darmo może zamawiać Mobilny Wpłatomat, by bezpiecznie i wygodnie wpłacać w nim gotówkę.

Źródło: Idea Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.