Strona główna Wiadomości Główny ekonomista Plus Banku w czołówce rankingu makroekonomicznego

Główny ekonomista Plus Banku w czołówce rankingu makroekonomicznego

Główny ekonomista Plus Banku w czołówce rankingu makroekonomicznego

Zespół analityków Plus Banku pod przewodnictwem Wiktora Wojciechowskiego, głównego ekonomisty banku, zajął po raz kolejny miejsce na podium w rankingu prognoz makroekonomicznych organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”.

 

Po rundach obejmujących prognozy za IV kwartał 2012 r., cały 2012 r. oraz za pierwsze trzy kwartały 2013 r., awansował z III na II miejsce w klasyfikacji generalnej. Podstawę oceny w rankingu stanowi trafność przewidywania wskaźników: PKB, inwestycji, konsumpcji prywatnej, inflacji, zatrudnienia i kursu EUR/PLN na najbliższy kwartał oraz obecny i kolejny rok.

Optymistyczne prognozy głównego ekonomisty Plus Banku. znalazły swoje potwierdzenie w dynamice polskiej gospodarki. Jak powiedział Wiktor Wojciechowski – „Już trzy odrębne silniki pchają polską gospodarkę do przodu. Oprócz eksportu, który nie zwalnia tempa i nadal notuje duży wzrost zamówień, ostatnio odbija od dna również konsumpcja i powoli zaczynają przyspieszać inwestycje. Wszystko to każe sądzić, że w najbliższych kwartałach sytuacja ekonomiczna będzie lepsza, niż wydawało się to kilka miesięcy temu”.

 

Wiktor Wojciechowski jest doktorem nauk ekonomicznych, adiunktem w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Zespół ekonomistów PLUS BANK S.A. tworzą także Rafał Sadoch i Michał Woźniak.

Źródło: Invest-Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.