Strona główna Wiadomości Głos Citi Handlowego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Głos Citi Handlowego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Głos Citi Handlowego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju dobiegło końca. Tegoroczne spotkanie ludzi biznesu, polityki i nauki w polskim Davos przebiegło pod hasłem „Perspektywy nowego ładu”.  Na setkach paneli, seminariach i sesjach dyskutowano m.in. o tym, jakie zmiany ekonomiczne  przyniósł światowy kryzys gospodarczy. Natomiast wiodącym tematem odbywającego się po raz siódmy Forum Regionów, były przyszłoroczne wydatki inwestycyjne samorządów.

Marcin Murawski, Dyrektor Departamentu Sektora Publicznego Citi Handlowy, po panelu „Zdrowe finanse publiczne – dlaczego kosztuje nas to tak dużo”, mówił że sektor publiczny otrzymał dobre wiadomości. Jego zdaniem zapowiedziane przez Ministerstwo Finansów zmiany dla sektora ułatwią finansowanie inwestycji przy wsparciu Unii Europejskiej. Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała że to, co będzie finansowane, w jaki sposób i w jakim zakresie będzie jasne już niedługo i zostanie przyjęte przez rząd – mówił Marcin Murawski.

 

Na Forum w Krynicy przedstawiono po raz kolejny listę największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. W zestawieniu Europa 500 znalazło się wiele firmy, które są klientami Citi Handlowy. Zwróciła na to uwagę Katarzyna Bajerowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów i Wsparcia Sprzedaży  Citi Handlowy. Bank jako część Citigroup ma możliwość wspierania  zarówno polskich, jaki i zagraniczne firmy w ich dążeniu do rozwoju. Forum Ekonomiczne ze względu na swój międzynarodowy charakter takie firmy przyciąga. Citi Handlowy, jako bank globalny, jako część Citigroup ma możliwość wspierania zarówno polskich, jak i zagranicznych firm w ciągłym dążeniu do rozwoju – mówiła Katarzyna Bajerowska.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.