Strona główna Wiadomości Getin Noble Bank "Perłą Polskiej Gospodarki"

Getin Noble Bank "Perłą Polskiej Gospodarki"

Getin Noble Bank "Perłą Polskiej Gospodarki"

Getin Noble Bank otrzymał tytuł „Wielkiej Perły” w rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, przygotowanym już po raz jedenasty przez redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

 

Bank znalazł się w prestiżowym gronie laureatów zestawienia, wyłonionych spośród ponad 2 tys. analizowanych przedsiębiorstw o stabilnej pozycji rynkowej i dobrych perspektywach rozwoju. Nagrody wręczono podczas „Wielkiej Gali Pereł”.

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” to jedyny w Polsce ranking jakościowy, dokonywany na podstawie siedmiu obiektywnych kryteriów efektywności. Pozycja w rankingu wyliczana jest na podstawie algorytmu opracowanego przez naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, który szereguje przedsiębiorstwa według dynamiki i efektywności wykorzystywania przez nie zasobów kapitału, środków produkcji i pracy. „Perłą Polskiej Gospodarki” zostaje firma, która spełnia minimum (na poziomie 10% średniej wartości) każdego z cząstkowych kryteriów: dynamiki przychodów, rentowności sprzedaży, zadłużenia, stopy zwrotu brutto w aktywach, stopy zwrotu netto na kapitale własnym oraz wydajność pracy.

 

Tytuł Wielkiej Perły to wyróżnienie przyznawane firmom, które spełniają wszystkie wymagania konkursowe i których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w ciągu roku wyniosły co najmniej 1 miliard złotych. Getin znalazł się wśród 74 laureatów rankingu, wyłonionych spośród ponad 2 tys. zgłoszeń. Bank, z którego usług korzysta ponad 2,4 mln kientów, został nagrodzony jako jedna z najlepiej rozwijających się na polskim rynku firm.

 

Pozycja w rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, w którym Getin Noble Bank znalazł się już po raz czwarty, świadczy o silnej i stabilnej pozycji firmy w Polsce. To kolejna tegoroczna nagroda, obok Innovation Lion przyznanego w Cannes za kartę Display MasterCard, Banking Technology Award za rozwiązania bankowości mobilnej czy też Godło Jakości QI za produkt najwyższej jakości, przyznana firmie przez polskich i międzynarodowych ekspertów.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.