Strona główna Wiadomości Getin Leasing numerem 1 w segmencie finansowania pojazdów

Getin Leasing numerem 1 w segmencie finansowania pojazdów

Getin Leasing numerem 1 w segmencie finansowania pojazdów

Getin Leasing po raz kolejny udowadnia, że jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą leasingową w Polsce. Spółka awansowała na pierwsze miejsce w leasingu pojazdów pod względem wartości , znacząco wyprzedzając dotychczasowych liderów rynku. Według danych Związku Polskiego Leasingu, wartość pojazdów wyleasingowanych przez Spółkę w I kwartale br. wyniosła 747 mln zł.

 

Dzięki znajomości rynku, opartej na wieloletnim doświadczeniu oraz dobrze sprofilowanej, konkurencyjnej ofercie, Getin Leasing stale awansuje w branżowych rankingach. Koncentracja na rynku leasingu pojazdów przynosi wymierne efekty. W 2014 roku Spółka zajęła pierwszą pozycję pod względem ilości wyleasingowanych pojazdów i drugie miejsce biorąc pod uwagę wartość transakcji. W 2014 roku łączna wartość pojazdów wyleasingowanych przez Spółkę osiągnęła poziom 2,3 mld zł (wg ZPL), co stanowi wzrost o ponad 50% r/r. Po IQ 2015 Getin Leasing jest liderem rynku finansowania zakupu pojazdów, zarówno pod względem ilości jak i wartości ze sprzedażą 747,0 mln PLN (dane ZPL).

 

„Z naszych obserwacji wynika, że popularność leasingu jako formy finansowania pojazdów wśród polskich przedsiębiorców stale wzrasta. W samym 2014 roku ponad 27 tys. przedsiębiorców skorzystało z naszego finansowania w postaci leasingu. Jeśli dodamy do tego firmy, które za pośrednictwem naszego banku skorzystały w ostatnim roku z finansowania zakupu pojazdu poprzez kredyt samochodowy to mówimy już o blisko 39 tys. przedsiębiorców. Śmiało można zatem powiedzieć, że Getin realnie wspiera polskich przedsiębiorców na masową skalę. Co miesiąc ponad 3 tys. nowych firm przychodzi do nas po finansowanie swoich potrzeb inwestycyjnych – mówi Grzegorz Tracz, Członek Zarządu Getin Noble Banku oraz Prezes Zarządu Getin Leasing.

 

Pierwsze miejsce w zestawieniu prezentującym dane za I kwartał br. to potwierdzenie znaczącej pozycji Getin Leasing w branży. Dotychczasowa, konsekwentnie realizowana strategia działania sprawiła, że Spółka w ostatnich kilku latach z małej firmy awansowała na pozycję lidera w zakresie finansowania zakupu pojazdów.

Getin Leasing jest częścią Grupy Getin Noble Bank, lidera rynku w segmencie finansowania pojazdów. Szczegółowe informacje na temat oferty dostępne na stronie www.getinleasing.pl

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.