Strona główna Wiadomości Getin Bank jako pierwszy na świecie wprowadza kartę ze zmiennym kodem DCVC

Getin Bank jako pierwszy na świecie wprowadza kartę ze zmiennym kodem DCVC

Getin Bank jako pierwszy na świecie wprowadza kartę ze zmiennym kodem DCVC

Getin Bank, lider nowoczesnej bankowości nie tylko na polskim, ale również międzynarodowym rynku, jako pierwszy i jedyny bank na świecie rozpoczął program pilotażowy rewolucyjnej karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zwiększające ochronę transakcji internetowych przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi. Rozwiązanie będzie dostępne dla Klientów Getin Banku do końca II kwartału br.


Przez ostatnie dwa lata Getin Bank sukcesywnie budował kompleksową ofertę nowoczesnych produktów i usług, które wyznaczały nowe trendy na rynku finansowym i zmieniały obraz bankowości. Po sukcesie MasterCard Display – pierwszej na świecie karty płatniczej z wyświetlaczem i funkcją informacyjną oraz samoobsługowych punktów Getin Point, które wprowadziły nową jakość do systemu obsługi klienta, Bank po raz kolejny triumfuje w światowym wyścigu bankowych innowacji wdrażając kartę Dynamic CVC. To pierwsza
i obecnie jedyna na rynku karta płatnicza, która została wyposażona w wyświetlacz ze zmiennym numerem CVC. Konfiguracja 3-cyfrowego kodu zmienia się losowo co godzinę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed możliwymi oszustwami.

 

 

Rozwijając naszą ofertę, skupiamy się na nowoczesnych rozwiązaniach, które ułatwiają codziennie korzystanie z bankowości. Uważnie obserwujemy zmieniające się trendy na rynku finansowym i wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów. Karta ze zmiennym kodem CVC to narzędzie przygotowane w odpowiedzi na rosnącą popularność zakupów online, a także coraz częściej poruszaną kwestię zabezpieczeń kart płatniczych przed potencjalnymi oszustwami i kradzieżami danych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, karta Dynamic CVC gwarantuje najwyższy poziom ochrony, zapewniając przy tym jeszcze większy komfort korzystania z płatności internetowych. Uważam, że to rewolucyjne rozwiązanie to konieczny krok w stronę bezpieczeństwa usług finansowych. Fakt, że zdecydowaliśmy się go wykonać jako pierwsi na świecie uważam za nasz wielki sukces– powiedział Maciej Szczechura, Członek Zarządu Getin Noble Banku.

 

Z punktu widzenia użytkownika korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się niczym od tradycyjnych kart ze statycznym numerem weryfikacyjnym. Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie. Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego. Rozwiązanie zapewnia intuicyjną obsługę, jest także znacznie szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych – takie jak system 3D Secure, który wymaga od użytkownika wpisywania dodatkowego kodu, wysyłanego SMS-em, wydłużając przy tym proces płatności.

 

Karta ze zmiennym kodem weryfikacyjnym jest kolejnym innowacyjnym narzędziem w tegorocznej ofercie Getin Banku. W najbliższych miesiącach Bank zapowiada także wprowadzenie nowoczesnej karty biometrycznej, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia autoryzację transakcji za pomocą odcisku palca zamiast tradycyjnego kodu PIN.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.