Gdy bezrobocie puka do drzwi

indekskOtrzymałeś wypowiedzenie? To oczywiste, że w tej chwili nie czujesz się zbyt dobrze. Pewnie jesteś pełen lęku o przyszłość, a Twoja samoocena znacznie spadła w dół. Jednak nie załamuj się. Pozwól sobie na maksymalnie kilka dni słabości, a potem zaplanuj, co dalej.

Wbrew pozorom utrata pracy to nie same negatywy. Często trzymamy się jednego kiepskiego zatrudnienia z obawy, że nie mamy szansy na nic lepszego. Otrzymanie wypowiedzenia stawia nas przed koniecznością wprowadzenia zmian w swoim życiu, zmusza, by wreszcie zebrać się na odwagę i coś z nim zrobić. Przedstawiamy Państwu instrukcję postępowania w kryzysowej sytuacji.

Kierunek: Urząd

Po pierwsze, powinieneś udać się do urzędu pracy. Rejestracja jako bezrobotny zapewni Ci pakiet ubezpieczeń, a w wielu sytuacjach również zasiłek. Nie są to zazwyczaj zbyt duże pieniądze, ale mogą okazać się przydatne. W poszukiwaniu nowej pracy pewnie będziesz musiał i tak liczyć na siebie, jednak nie zaszkodzi podpytać pani w okienku o oferty.

Szukamy

Zacznij od solidnego zastanowienia, gdzie chcesz pracować. Czy w swojej starej branży, czy może wolałbyś robić coś innego? Czytaj ogłoszenia, wysyłaj maile do firm, które Cię interesują, rozpuść wici wśród znajomych.

Jeśli jest coś, co potrafisz bardzo dobrze robić i w dodatku masz żyłkę przedsiębiorcy, może warto pomyśleć o własnej działalności gospodarczej? Tylko pomyśl: nigdy więcej żadnego szefa.

Propozycja dla odważnych

Wielu bezrobotnym ten pomysł może wydać się szalonym, jednak jeśli masz oszczędności, głowę na karku i choć minimalną wiedzę o ekonomii, może powinieneś go rozważyć. Mowa o inwestowaniu na giełdzie. W dzisiejszych czasach można to robić, właściwie nie wychodząc z domu. Warto zainteresować się również nowym rodzajem giełdy – popularnym ostatnio forexem. Jest to międzynarodowy i otwarty przez cały czas rynek, na którym handel odbywa się wyłącznie walutami. Jednak, aby tam działać, trzeba nawiązać współpracę z brokerem, który udostępni nam platformę. Dla zainteresowanych – oto strona jednego z brokerów: http://www.fxpro.pl/trading/tools

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.