Fundusze wypłacające dywidendę inwestorom w ofercie Deutsche Bank Polska

Oferta inwestycyjna Deutsche Bank Polska została poszerzona o nowe fundusze wypłacające dywidendę na rachunek Klienta. Wśród 22 nowych produktów, takich renomowanych firm jak Fidelity International i Franklin Templeton Investment Poland, są do wyboru fundusze rynku akcji, obligacji i zrównoważone, w różnych klasach ryzyka i walutach.


Nowe fundusze oprócz potencjału inwestycyjnego dają również możliwość otrzymywania dywidendy wypłacanej miesięcznie lub kwartalnie w walucie funduszu, na rachunek Klienta. Wśród 22 nowych w ofercie Deutsche Bank rozwiązań są do wyboru fundusze rynku akcji, obligacji i zrównoważone, w różnych klasach ryzyka i walutach (EUR, USD i PLN). Dzięki temu każdy inwestor może poszerzyć swój portfel o fundusze najlepiej odpowiadające jego stylowi inwestowania, a także zwiększyć swoją ekspozycję na rynki zagraniczne.

 

W zależności od funduszu w składzie portfela mogą dominować akcje spółek dywidendowych, obligacje przedsiębiorstw wypłacających regularne kupony, a także nieruchomości zarabiające na czynszach z wynajmu. Dzięki temu fundusze mogą dostarczać inwestorom dodatkowy regularny dochód, oprócz potencjalnego zysku. Klienci Deutsche Bank mogą także wybrać rozwiązania globalne inwestujące w wiele klas aktywów, które dają ekspozycję na zdywersyfikowane pod względem geograficznym aktywa generujące przychód.

 

Aktualnie w ofercie Deutsche Bank znajduje się ponad 750 funduszy inwestycyjnych otwartych – jest to najszerszy wybór spośród banków na polskim rynku. W poruszaniu się po tak bogatej palecie funduszy pomocna może być uruchomiona przez Deutsche Bank platforma db Navi. Dzięki niej można określić swój styl inwestycyjny, wyszukiwać i porównywać produkty, a następnie skonstruować swój portfel. Co więcej, z platformy można korzystać na urządzeniach mobilnych, w dowolnym miejscu i czasie.

 

db Navi oferuje dwie ścieżki nawigacji – dla początkujących i zaawansowanych inwestorów. Mniej zaawansowani inwestorzy mogą wybrać jeden z pięciu modelowych stylów inwestowania zróżnicowanych pod względem ryzyka i horyzontu inwestycji: bezpieczny, stabilny, zrównoważony, dynamiczny lub agresywny. Każdemu z nich odpowiada określona, zdywersyfikowana struktura aktywów w podziale na odpowiednie kategorie funduszy.

 

– Fundusze dywidendowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów, ponieważ koncentrują się na inwestowaniu w instrumenty, które dostarczają regularny dochód. Stanowi to wartość dodaną dla inwestorów, którzy chcą pomnażać swój kapitał za pomocą funduszy inwestycyjnych – mówi Monika Szlosek, Dyrektor Bankowości Detalicznej i Inwestycyjnej, Deutsche Bank Polska.

 

Jednostki funduszy dywidendowych można nabyć za pomocą systemu bankowości internetowej db easyNET lub w jednym z Oddziałów Deutsche Bank.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.