Strona główna Wiadomości Fundacja BOŚ i Poczta Polska zapraszają dzieci do udziału w konkursie na projekt znaczka

Fundacja BOŚ i Poczta Polska zapraszają dzieci do udziału w konkursie na projekt znaczka

Fundacja BOŚ i Poczta Polska zapraszają dzieci do udziału w konkursie na projekt znaczka

Chcesz, by zaprojektowany przez Ciebie znaczek trafił do placówek pocztowych w całej Polsce, zdobił listy i kartki oraz stał się obiektem pożądania filatelistów? Weź udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Świat oczami młodych” skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Wykonaj projekt znaczka pocztowego, którego tematem będzie szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”.

 

Znaczki mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję organizatorów konkursu: Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej. Trzy najlepsze prace zostaną wydane przez Pocztę Polską w formie arkusza trzyznaczkowego w ramach pierwszej edycji serii filatelistycznej „Świat Oczami Młodych”. Na zwycięskich znaczkach znajdą się nazwiska i nazwy szkół zwycięzców, a w październiku 2017 roku wejdą one do obiegu w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. Na laureatów czekają również nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł. Sprawdź, czy twoja szkoła lub dom kultury biorą udział w konkursie. Organizatorzy na zgłoszenia czekają tylko do końca maja.


– Znaczki pocztowe, które widzimy na listach czy w klaserach filatelistów są projektowane przez doświadczonych i uznanych plastyków – to małe dzieła sztuki. Polskie znaczki bardzo często zdobywają międzynarodowe nagrody filatelistyczne oraz uznanie kolekcjonerów. Cieszę się, że do grona naszych projektantów dołączą teraz najmłodsi artyści i to w dodatku w szczytnym celu promocji zdrowia – mówi Ewa Anna Zych, Dyrektor Biura Filatelistyki w Poczcie Polskiej.

 

– Wierzymy, że budowana wokół projektu wartość dodana, czyli wiedza o zdrowym stylu życia – zwłaszcza o żywieniu i aktywności fizycznej – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką i w dłuższej perspektywie wpłynie na prozdrowotne postawy oraz wybory młodych ludzi – mówi Mariusz Gierej, Prezes Fundacji BOŚ.

Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa.

 

Znaczek krok po kroku, czyli jak przygotować prace konkursową?


Znaczek pocztowy należy wykonać ręcznie, na szablonie A4, w orientacji poziomej. Szablon można pobrać ze strony internetowej konkursu www.oczamimlodych.pl. Najważniejsze, by projekt odnosił się do hasła „Czas na zdrowie”. Znaczek można wykonać dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp. Pamiętajmy, by nie nanosić na pracę takich elementów, jak napis „Polska” czy nominał. Dla osób, które chcą zapoznać się z dodatkowymi informacjami o konkursie, Fundacja BOŚ przygotowała specjalną stronę internetową: www.oczamimlodych.pl, na której znajdziemy nie tylko szczegółowy regulamin konkursu, ale też ogromną liczbę porad i wskazówek, jak wykonać projekt.

 

Co, jak, gdzie i kiedy?


Prace przygotowane przez dzieci powinny zostać przesłane przez koordynatora z ich placówki (szkoły, domu kultury itp.). W pierwszej kolejności należy więc wybrać koordynatora konkursu, który zarejestruje placówkę (np. szkołę lub dom kultury) na stronie www.oczamimlodych.pl. Przypominamy, że termin rejestracji upływa 31 maja.

 

Głównym zadaniem koordynatora jest ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu oraz zapoznanie młodzieży z historią i rolą znaczka pocztowego, a także tematyką dotyczącą zdrowego stylu życia. Fundacja BOŚ we współpracy z Pocztą Polską przygotowały w tym celu specjalne materiały edukacyjne, które pomogą przedstawić kluczowe zagadnienia. Na stronie internetowej konkursu znajdziemy scenariusz zajęć oraz kompendium wiedzy w postaci artykułów, porad i linków do ciekawych stron internetowych. W etapie wewnątrzszkolnym, spośród prac wykonanych przez uczniów, należy wybrać maksymalnie 3 najlepsze drogą głosowania. Następnie ich skany przesłać do Fundacji BOŚ za pośrednictwem platformy konkursowej najpóźniej do 30 czerwca 2017 roku.

 

Moc nagród


Nadesłane na konkurs prace poddane zostaną ocenie Komisji Sędziowskiej, która przyzna 3 nagrody główne i 10 wyróżnień o łącznej puli 10 tys. złotych. Nagrodę zdobędzie także praca najlepiej oceniona przez Internautów. Ponadto, nazwiska laureatów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na zaprojektowanych przez nich znaczkach okolicznościowych, które zostaną wydane przez Pocztę Polską.

 

Jak się zapisać?

Na stronie www.oczamimlodych.pl znajduje się formularz, przez który Szkoły oraz Domy Kultury mogą się rejestrować do końca maja br.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.