Strona główna Wiadomości eurobank podnosi LTV do 90% dla kredytów hipotecznych

eurobank podnosi LTV do 90% dla kredytów hipotecznych

eurobank podnosi LTV do 90% dla kredytów hipotecznych

eurobank powrócił do udzielania kredytów hipotecznych z LTV do 90%. Jednocześnie dołączył do wąskiego grona banków w Polsce, które nie podwyższają marży w okresie, w którym poziom LTV przekracza 80%.

 

eurobank uatrakcyjnił ofertę kredytów hipotecznych – od 15 maja br. klienci zainteresowani zakupem mieszkania lub domu mogą wnioskować o kredyt hipoteczny w kwocie aż do 90% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Oznacza to, że kredytobiorca będzie zobowiązany do finansowego zaangażowania w inwestycję jedynie na poziomie pozostałych 10%.

 

Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącą maksymalnego poziomu LTV, kwota kredytu przekraczająca 80% wartości nieruchomości powinna zostać odpowiednio ubezpieczona. eurobank będzie opłacał ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i jako jeden z nielicznych banków w Polsce nie będzie podwyższać marży w okresie, w którym poziom LTV przekracza 80%.

 

Najniższa dostępna obecnie marża w eurobanku:

 

  • 2,07%

dla kredytu hipotecznego z LTV wyższym niż 80%

(w przypadku skorzystania z dodatkowych produktów banku w ofercie Niski Procent)

 

 

  • 1,89%

dla kredytu hipotecznego z LTV poniżej 80%

(w przypadku skorzystania z dodatkowych produktów banku w ofercie Niski Procent)

 

 

Klienci eurobanku mają również możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego z prowizją 0 złotych –  przy marży wyższej o 0,3 p.p. (RRSO dla prowizji 2%: 4,74%, RRSO dla prowizji 0%: 4,87%).

 

Wymagane przez bank zaangażowanie finansowe klienta w inwestycję na poziomie 10% mogą stanowić m.in.:

  • środki w postaci gotówki wniesionej w formie zadatku
  • wkłady wniesione do spółdzielni lub dewelopera
  • koszty poniesione na prace budowlane i materiały
  • wartość rynkowa działki budowlanej, na której realizowana jest budowa
  • środki zgromadzone na rachunkach i lokatach bankowych, które będą zaangażowane w inwestycję

 —————————-

Przykładowe warunki oferty, dla której dostępna jest marża 1,89%:

Osoby otrzymujące łącznie co najmniej dwa dochody zaakceptowane przez Bank spośród których najwyższy jest dochód inny niż z tytułu umowy najmu-dzierżawy bądź działalności gospodarczej, z LTV ≤ 30%, pod warunkiem założenia konta Active lub Prestige i przelewania co miesiąc środków z wynagrodzenia lub min. 70% dochodu kredytobiorcy uzyskującego najwyższe dochody na konto,  przystąpienia i utrzymania ubezpieczenia na życie z oferty TU, którego Bank jest agentem przez okres min. pierwszych 10 lat okresu kredytowania oraz karty kredytowej przez 5 lat, z minimum 1 transakcją miesięcznie.

 

Marża zostaje podwyższona o 1,2 p.p. do czasu prawomocnego wpisu hipoteki na nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

 

Przykład reprezentatywny dla założeń: 

Wysokość marży 2,32% , prowizja 2%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) na dzień 15.05.2017 roku przy całkowitej kwocie kredytu mieszkaniowego 200 tys. zł, LTV 90%, kredyt na 30 lat, co najmniej 2 dochody, konto Active lub Prestige z przelewem co miesiąc środków z wynagrodzenia lub min. 70% dochodu kredytobiorcy uzyskującego najwyższe dochody na konto – wynosi 4,74% (oprocentowanie nominalne 5,25% marża 2,32% podwyższona o 1,20 p.p. do czasu wpisu hipoteki na rzecz Banku przez 6 miesięcy); prowizja 2%,ubezpieczenie na życie 6 000 zł przez 10 lat okresu kredytowania oraz ubezpieczenie nieruchomości 5 666,67 zł w całym okresie kredytowania, wycena nieruchomości 210 zł, wpis hipoteki 200 zł, podatek od czynności cywilno-prawnych 19 zł). Podana marża i prowizja dostępna jest dla celu mieszkaniowego i/lub celu refinansowanie. Rata miesięczna: 1105,74 zł, całkowita kwota do zapłaty: 363 264,34 zł, całkowity koszt kredytu: 163 264,34 zł. RRSO może ulec zmianie.

 

Przykład reprezentatywny dla założeń: 

Wysokość  prowizji 0% , marża podwyższona o 0,3% 

Stopa Oprocentowania (RRSO) na dzień 15.05.2017 roku przy całkowitej kwocie kredytu mieszkaniowego 200 tys. zł, LTV 90%, kredyt na 30 lat, co najmniej 2 dochody, konto Active lub Prestige z przelewem co miesiąc środków z wynagrodzenia lub min. 70% dochodu kredytobiorcy uzyskującego najwyższe dochody na konto – wynosi 4,87% (oprocentowanie nominalne 5,55%, marża 2,62% podwyższona o 1,20 p.p. do czasu wpisu hipoteki na rzecz Banku przez 6 miesięcy); prowizja 0%, ubezpieczenie na życie 6000 zł przez 10 lat okresu kredytowania oraz ubezpieczenie nieruchomości 5 666,67 zł w całym okresie kredytowania, wycena Nieruchomości 210 zł, wpis hipoteki 200 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych 19 zł). Podana marża i prowizja dostępna jest dla celu mieszkaniowego i/lub celu refinansowania. Rata miesięczna: 1143,17 zł, całkowita kwota do zapłaty: 371 866,79 zł, całkowity koszt kredytu: 171 866,79 zł.
RRSO może ulec zmianie.

 

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego, opłaty, prowizje, ogólne warunki ubezpieczeń, określające szczegółowe warunki ubezpieczeń, w tym zakres ubezpieczeń oraz ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych, także w ofercie ,,Niski Procent’’, Regulamin oferty ,,Niski Procent’’ oraz Regulamin udzielania kredytów i pożyczek hipotecznych przez Euro Bank S.A. dostępne są w placówkach Banku, na Infolinii pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora), na stronie www.eurobank.pl oraz u Partnerów Sprzedaży.

 

Oprocentowanie w ofercie „Niski procent” zależy od oceny ryzyka kredytowego Klienta oraz skorzystania z produktów dodatkowych.

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.