Strona główna Wiadomości ESBANK wspiera przedsiębiorczą młodzież

ESBANK wspiera przedsiębiorczą młodzież

ESBANK wspiera przedsiębiorczą młodzież

Promowanie lokalnych firm oraz zachęcanie młodzieży do biznesowej aktywności. To główne idee przyświecające Radomszczańskiemu Konkursowi Przedsiębiorczości, którego szóstą edycję podsumowano18 kwietnia podczas Gali Biznesu.


Pomysłodawcą imprezy jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku. Partnerem i sponsorem wydarzenia kolejny rok z rzędu został ESBANK Bank Spółdzielczy, szczególnym patronatem obejmując skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs na Biznesplan Roku.

 

Nagroda dla najlepszegobiznesplanu to próba zaszczepiania wśród młodzieży wartości szczególnie cenionych przez ESBANK, takich jak przedsiębiorcza postawa, kreatywność czy wreszcie odpowiedzialność – za własną przyszłość oraz za rozwój lokalnego rynku gospodarczego. To także sposób na zaznajamianie młodzieży ze wszystkimi aspektami prowadzenia firmy.

 

W tym roku w rywalizacji wzięło udział 10 biznesplanów. Kapituła Konkursu, w której w roli eksperta ekonomicznego zasiadał Tomasz Tomczewski, kierownik Wydziału Klienta Korporacyjnego ESBANKU, nie przyznała jednak głównej nagrody, a 4 równorzędne wyróżnienia.

 

W przypadku dwóch projektów: „CHILLER” – autorstwa Damiana Bednarka i Wiktorii Knop z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku oraz „P&L 3D STUDIO” – autorstwa Pawła Szarfa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku jury szczególnie doceniło pomysł, kreatywne podejście do prowadzenia działalności gospodarczej i uwzględnienie w biznesplanie trendów rynkowych. Z kolei „Twój Biznesik – Kompleksowa obsługa małych i średnich firm” – autorstwa Sylwii Kowalskiej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku oraz „MEBLE D&D” – autorstwa Dominika Starosteckiego oraz Dawida Boruty z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku wyróżniono za rzetelne i praktyczne podejście do planowanych działań.

 

Nagrodzeni otrzymali m.in. karty przedpłacone. By ułatwić wprowadzenie najlepszych planów biznesowych w życie, ESBANK dodatkowo zapewnił nieodpłatne, roczne prowadzenia firmowego rachunku bankowego „biznES Elastyczny” tym laureatom Kokursu, którzy w okresie do 1 roku od rozstrzygnięcia zadeklarują podjęcie działalności gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.