Strona główna Wiadomości Dwa miliony klientów bankuje mobilnie z PKO Bankiem Polskim

Dwa miliony klientów bankuje mobilnie z PKO Bankiem Polskim

Dwa miliony klientów bankuje mobilnie z PKO Bankiem Polskim

Liczba unikalnych użytkowników bankowości mobilnej, którzy w 4. kwartale 2016 roku przynajmniej raz zalogowali się do konta w PKO Banku Polskim z poziomu urządzenia mobilnego, zbliżyła się do rekordowego poziomu 2 milionów. Klienci korzystają na swoich telefonach zarówno z aplikacji IKO, jak i mobilnego serwisu iPKO oraz jego pełnej wersji.


PKO Bank Polski konsekwentnie buduje swoją obecność w kanałach cyfrowych i stale inwestuje w ich rozwój. W ostatnich latach uruchomiliśmy nową bankowość internetową iPKO, w tym w wersji mobilnej i wydaliśmy całkowicie nową wersję aplikacji mobilnej IKO. Dzięki tym inwestycjom, ale też stałemu promowaniu nowoczesnych sposobów kontaktu z Bankiem wśród klientów, jesteśmy największym mobilnym i internetowym bankiem w Polsce. Naszym celem jest dalsze zwiększanie aktywności klientów w kanałach cyfrowych. Spodziewamy się, że na koniec 2017 roku z urządzeń mobilnych będzie się logować około 2,5 miliona osób w kwartale – mówi Michał Macierzyński, zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

 

Z każdym kolejnym kwartałem liczba klientów, którzy aktywnie korzystają z kanałów cyfrowych w kontakcie z PKO Bankiem Polskim, systematycznie rośnie. Wśród prawie 2 milionów osób, które w 4. kwartale 2016 roku zalogowały się do Banku z poziomu urządzeń mobilnych, 37 proc. stanowią użytkownicy IKO (wzrost o 29 pp. kw./kw.).

 

Dynamicznie rośnie też liczba osób, które aktywują IKO na swoich telefonach – w grudniu PKO Bank Polski informował o przekroczeniu miliona aktywacji aplikacji IKO, co jest wynikiem dotychczas nieosiągalnym na polskim rynku. Spośród użytkowników IKO ponad 2 proc. osób korzysta z dostępu do Banku wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pokazuje to, że IKO jest już w pełni funkcjonalnym i wszechstronnym narzędziem do zarządzania finansami i dokonywania operacji finansowych. Można się spodziewać, że ten trend będzie się umacniał i że klienci coraz chętniej będą chcieli bankować tylko przy użyciu telefonu.

 

Mobilność oraz coraz szerszy dostęp do kanałów cyfrowych wpływają też na rosnącą popularność bankowych urządzeń samoobsługowych, w tym w szczególności wpłatomatów. Idąc tym tropem, PKO Bank Polski, który dysponuje jedną z największych w Polsce siecią ponad 800 wpłatomatów, wprowadził pod koniec 2016 roku po raz pierwszy na polskim rynku możliwość dokonywania mobilnych wpłat gotówki na numer telefonu powiązany z aplikacją IKO za pomocą kodów BLIK.

 

Także pracownicy oddziałów PKO Banku Polskiego w całej Polsce zachęcają do korzystania ze zdalnych kanałów dostępu do Banku. Doradcy, w tym wybrana grupa Ambasadorów IKO, pomagają w aktywacji aplikacji IKO, w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, jeśli jest taka potrzeba, a w wybranych oddziałach istnieje możliwość zapoznania się z wersją demonstracyjną nowego iPKO, aplikacji IKO oraz możliwościami serwisu  i aplikacji mobilnej PKO Junior. Efekty tych działań są bardzo konkretne i mierzalne – przykładowo dzięki zaangażowaniu doradców w oddziałach, od lipca 2016 r. zostało aktywowanych dodatkowo prawie 90 tysięcy aplikacji IKO, co znacząco przyczyniło się do przekroczenia miliona aktywacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.