Strona główna Wiadomości Czy Bitcoin to waluta młodych?

Czy Bitcoin to waluta młodych?

Czy Bitcoin to waluta młodych?

Bank Millennium zapytał osoby w wieku 16-40 o ich znajomość i stosunek do nowych technologii płatniczych. Respondenci wymieniali przede wszystkim BLIKA. Prawie połowa Polaków w wieku 16-40 lat słyszała o płatności telefonem z BLIKIEM, a 1 na 10 korzysta z tego sposobu płatności.

 

Zapytano także o Bitcoiny. W Polsce, jak pokazuje raport „Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z”, o Bitcoinach słyszało 36 proc. badanych, ale jedynie 4 proc. korzysta z tej kryptowaluty. Z badania wynika, że mężczyźni oraz najmłodsza grupa badanych w wieku 16-19 lat, częściej niż inni deklarują znajomość nowych technologii płatniczych. Bitcoiny stosuje 5 proc. mężczyzn i 2 proc. kobiet, a w grupie 16-19 lat używa ich 6 proc. badanych. Najmniej popularne są wśród osób w wieku 33-40 lat – zaledwie 2 proc. pytanych używa tej kryptowaluty.

 

W badaniu „Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z” z wymienionych preferowanych technologii jak aplikacja na smartwatcha czy płatności P2P, Bitcoiny plasowały się wysoko, zaraz za BLIKIEM.

Źródło: Bank Millennium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.