Strona główna Wiadomości BOŚ Bank finansuje rozbudowę nowoczesnego kompleksu logistycznego w Szczecinie

BOŚ Bank finansuje rozbudowę nowoczesnego kompleksu logistycznego w Szczecinie

BOŚ Bank finansuje rozbudowę nowoczesnego kompleksu logistycznego w Szczecinie

W środę 10 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie II etapu inwestycji North-West Logistic Park w Szczecinie. Inwestorem kompleksu magazynowo produkcyjnego jest spółka North West Logistic Park, należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Finansowanie całej inwestycji zapewnił BOŚ Bank. Docelowo w wybudowanym Centrum znajdzie zatrudnienie 1500 osób. Wartość całej inwestycji to 110 mln zł.


North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Położony na
14 hektarowej działce, usytuowany jest w południowo-wschodniej części Szczecina przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Składa się z 4 hal magazynowych o łącznej powierzchni ok. 64.000 m2., przeznaczonych pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie obiekty wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne i zapewniają możliwość wysokiego składowania. Ważnym atutem hal jest też duża elastyczność modułów magazynowo – produkcyjnych. Inwestorem kompleksu magazynowo – produkcyjnego jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o., należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.. Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnił BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie.

 

North-West Logistic Park to europejska ekstraklasa w kategorii obiektów logistycznych. To nie tylko jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w województwie zachodniopomorskim, ale również magnes, który przyciągnie do regionu kolejnych inwestorów oraz miejsce pracy dla przeszło półtora tysiąca osób. Cieszymy się, że BOŚ Bank miał swój udział w jego powstaniu – powiedział Piotr Podębski, Dyrektor Centrum Korporacyjnego BOŚ Banku w Szczecinie.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.