Strona główna Wiadomości BNP Paribas Bank odstępuje od oferty publicznej akcji

BNP Paribas Bank odstępuje od oferty publicznej akcji

BNP Paribas Bank odstępuje od oferty publicznej akcji

Zarząd BNP Paribas Bank Polska S.A. podjął dziś decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty publicznej akcji serii O, prowadzonej na podstawie prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 19 czerwca 2013 roku. Tym samym oferta nie doszła do skutku.

 

Oferta rozpoczęła się 20 czerwca 2013 roku i w związku z głęboko niekorzystną sytuacją rynkową na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie („GPW”) została zawieszona w dniu 27 czerwca br. W ostatnich tygodniach Zarząd Banku wraz z Globalnym Koordynatorem (zgodnie z definicją w Prospekcie) uważnie śledził sytuację rynkową i podjął decyzję
o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty. W konsekwencji, odstąpiono od ubiegania się na podstawie prospektu o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez GPW praw do Akcji Oferowanych, Akcji Oferowanych oraz akcji serii L, M i N Banku.

 

Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące poprawy w najbliższych kwartałach sytuacji makroekonomicznej w Polsce oraz w sektorze bankowym, jak również obecną niestabilną sytuację na rynku giełdowym związaną z ostatnio ogłoszonymi założeniami do rządowego projektu reformy systemu emerytalnego, w opinii Zarządu Banku przeprowadzenie transakcji po ogłoszeniu wyników finansowych Banku za trzeci kwartał 2013 roku pozwoli na ustalenie optymalnych warunków ponowienia oferty publicznej akcji Banku w celu zwiększenia liczby akcji Banku w wolnym obrocie na GPW do 15% do końca 2013 roku, zgodnie ze zobowiązaniem złożonym wobec KNF.

 

W terminie przewidzianym przepisami prawa Bank zamierza złożyć do KNF wniosek
o zatwierdzenie aneksu nr 7 do Prospektu, zawierającego informację o odstąpieniu przez Bank od przeprowadzenia Oferty i w konsekwencji niedojściu Oferty do skutku.

 

W związku z odstąpieniem przez BNP Paribas Bank Polska od przeprowadzenia Oferty złożone przez inwestorów indywidualnych zapisy zostaną uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone nie później niż 14 dni po publikacji aneksu nr 7.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.