Strona główna Wiadomości BGK wspiera kolejne mieszkania komunalne w Płocku

BGK wspiera kolejne mieszkania komunalne w Płocku

BGK wspiera kolejne mieszkania komunalne w Płocku
16 młodych rodzin zamieszka w budynku wielorodzinnym przy ul. Padlewskiego 6 w Płocku. Lokale zostały utworzone przy udziale środków  z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Lokale mieszkalne utworzono w budynku zabytkowej kamienicy. Przebudowa i nadbudowa wpisanego w gminnej ewidencji zabytków obiektu, obejmująca zmianę sposobu użytkowania nieużytkowej części poddasza, trwała 11 miesięcy. W wyniku tych prac powstało 16 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej prawie 600 m2. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2,3 mln zł. Udział finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego stanowić będzie 40% tej kwoty, tj. ok. 920 tys. zł.

Gmina Miasto Płock jest aktywnym beneficjentem środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, co pozwala jej na dynamiczne zwiększanie ilości zasobów mieszkalnych. Od  2011 roku BGK przyznał Miastu łącznie ponad 20 mln finansowego wsparcia na realizację dziesięciu przedsięwzięć z 243 lokalami mieszkalnymi.

Dzięki wsparciu z budżetu państwa w całej Polsce powstało już ponad 14 tysięcy lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, a kolejne 5,7 tysiąca pozostaje w trakcie realizacji. Rządowy Program funkcjonuje już od 10 lat.

Od 2007 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał bezzwrotne dotacje w łącznej wysokości ponad 844 mln zł, co pozwoliło na współfinansowanie 1284 przedsięwzięć mieszkaniowych o wartości ponad 2,6 mld zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.