Strona główna Wiadomości Bankowiki PKO Banku Polskiego – dobrą praktyką 2015 roku

Bankowiki PKO Banku Polskiego – dobrą praktyką 2015 roku

Bankowiki PKO Banku Polskiego – dobrą praktyką 2015 roku

Bankowiki, innowacyjny projekt PKO Banku Polskiego to przykład nowego, godnego zainteresowania rozwiązania rynkowego, które znalazło się w tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Wikipedia o wszystkim – Bankowiki o finansach” – tak można zdefiniować interaktywny leksykon na portalu PKO Banku Polskiego. To przygotowane na wzór Wikipedii kompendium haseł ekonomicznych pozwalających lepiej zrozumieć zjawiska i terminy finansowe. Jest unikalnym na rynku rozwiązaniem będącym integralną częścią edukacyjno-informacyjnego portalu Bankomania.pkobp.pl, przewodnika po świecie finansów.

Bankowiki wraz z Centrum Innowacji i PKO Biegiem Charytatywnym to nowe projekty PKO Banku Polskiego, które zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w 2015 roku i znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – cyklicznej publikacja, w której prezentowane są wyróżniające się, aktualne rozwiązania CSR z danego roku.

– Bankowiki to innowacyjny i ważny elementem największego inkluzywnego portalu edukacyjno-ekonomicznego w kraju – Bankomania. Oba projekty przygotowywane są przez ekspertów bankowych i specjalistów rynkowych treści. Charakteryzują się przyjaznym językiem, atrakcyjną formułą przekazu uzupełnioną o materiały wideo i infografiki. Ułatwiają realizację edukacji finansowej od juniora do seniora prowadzoną przez PKO Bank Polski w przyjaznej multimedialnej i interaktywnej formule. Po raz kolejny znaleźliśmy się w raporcie „Dobrych praktyk”, co potwierdza, że nasze działania podnoszące świadomość ekonomiczną Polaków, są słuszne. Bardzo nas to cieszy i mobilizuje do podejmowania kolejnych wyzwań  – wyjaśnia Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

Bankowiki zawiera ponad tysiąc terminów. Pełni funkcję słownika pojęć ekonomicznych, a ponadto jest interaktywną formą komunikacji z internautami. Dzięki elektronicznemu formularzowi, każdy może zaproponować nowe terminy (wraz z definicjami), a hasła Bankowiki (podobnie jak artykuły zamieszczane na Bankomanii) mogą być uzupełniane i komentowane przez innych czytelników. Na stronie prezentowane są tagi wybranych haseł zarówno dla dorosłych (wideo o RRSP) jak i specjalnie dla dzieci – w zakładce Finansowe abecadło, gdzie część opisów terminów ilustrują ciekawe materiały wideo z udziałem dzieci (bankomat, sejf).

Terminy opracowują eksperci PKO Banku Polskiego, niezależni ekonomiści oraz znani dziennikarze. Część opisów uzupełniają instruktażowe infografiki i profesjonalnie zrealizowane filmy wideo. Ich bohaterami są m.in. dziennikarze (Mateusz Ostrowski), youtuberzy (Bartek USA) i dzieci.

Nowym cyklem wideoedukacyjnym w portalu jest „Kasownik Samcika” Autorem materiałów jest dziennikarz ekonomiczny, Maciej Samcik prowadzący opiniotwórczy blog „Subiektywnie o finansach”. Celem cyklu jest w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczenie procesów ekonomicznych, rynkowych i bankowych – trendów, nowinek, produktów i porad. W pierwszym odcinku autor wyjaśnia: Jak przygotować się do wzięcia kredytu? Dlaczego kursy walut tak bardzo się zmieniają? Jak dobrze ulokować swoje oszczędności?

 

Dostępna na Bankowiki wiedza trafia do wszystkich internautów, na każdym etapie życia – dzieci, ich rodziców, młodzieży, aktywnych zawodowo, prowadzących własny biznes czy seniorów:

 

Zarówno Bankowiki, jak i Bankomania są systematycznie wzbogacane o nowe publikacje, materiały multimedialne – nie tylko instruktażowe filmy z udziałem bankowych ekspertów ale też atrakcyjne produkcje realizowane przez znanych youtuberów.

Bank na bieżąco monitoruje oczekiwania internautów i dostosowuje się, zarówno treścią, jak i formą do ich potrzeb. Dzięki temu portal zyskuje coraz większe uznanie w branży, w mediach i wśród czytelników – wciągu roku zainteresowanie portalem wzrosło o 500 procent.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.