Strona główna Wiadomości Banki Spółdzielcze z Grupy BPS udostępnią kredyty inwestycyjne z gwarancją de minimis

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS udostępnią kredyty inwestycyjne z gwarancją de minimis

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS udostępnią kredyty inwestycyjne z gwarancją de minimis

Na mocy aneksu do umowy z BGK, Banki Spółdzielcze będą udzielać kredytów inwestycyjnych zabezpieczonych gwarancją de minimis.

 

Od marca 2013 r. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce, udzielają firmom kredytów zabezpieczonych gwarancją de minimis. Są to kredyty dla firm mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw, z zabezpieczeniem w formie gwarancji Banku Gospodarstwa Kredytowego. Do końca września 2013 r. Grupa BPS tj. Banki Spółdzielcze i Bank BPS przyznały już 1890 takich kredytów na łączną kwotę ok. 800 milionów zł, a wartość udzielonych gwarancji wyniosła niespełna 418 milionów złotych. Teraz, na mocy aneksu podpisanego z BGK 13 listopada 2013 r., Grupa BPS będzie mogła również udzielać zabezpieczonych gwarancją kredytów inwestycyjnych.

 

– Udział Banków Spółdzielczych z Grupy BPS w rządowym programie wspierania przedsiębiorczości jest szczególnie ważny dla firm lokalnych, z mniejszych miejscowości. Banki Spółdzielcze są naturalnym partnerem dla lokalnego biznesu i najlepiej znają potrzeby przedsiębiorców ze swojego regionu. Czuję się dumny, że jesteśmy w czołówce banków pod względem wykorzystania limitu przyznanego przez BGK. Teraz gwarancjami objęte będą także kredyty inwestycyjne, co pozwoli wielu małym przedsiębiorcom na rozwinięcie działalności, na zakup maszyn i urządzeń, rozbudowę obiektów produkcyjnych, czy chociażby zakup lokalu – powiedział Tomasz Mironczuk, prezes Banku Polskiej Spółdzielczości uczestniczącego w programie gwarancji.

 

Gwarancja BGK de minimis jest formą zabezpieczenia kredytu dla firm mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarancja może zabezpieczyć do 60% kwoty kredytu, przy czym maksymalna jej kwota to 3,5 mln zł. Gwarancja BGK udzielana jest na czas określony i obowiązuje do 27 miesięcy dla kredytów obrotowych oraz do 99 miesięcy do kredytów inwestycyjnych. Dzięki gwarancjom kredyty są dostępne dla firm, które bez nich mogłyby mieć problem z przedstawieniem bankowi odpowiedniego zabezpieczenia.

 

Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.