Strona główna Wiadomości Bank Zachodni WBK wspiera obrót bezgotówkowy sektora MŚP

Bank Zachodni WBK wspiera obrót bezgotówkowy sektora MŚP

Bank Zachodni WBK wspiera obrót bezgotówkowy sektora MŚP

W ciągu ostatnich 7 lat o 20% wzrosła częstotliwość wykorzystywania karty do transakcji płatniczych[1]. To sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na udostępnienie swoim klientom terminali POS. O tym, jakie korzyści i nowe możliwości wynikają z tego dla mikro, małych i średnich firm, przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się podczas warsztatów organizowanych przez Bank Zachodni WBK we współpracy z firmą Elavon.


Obecnie w Polsce jest już 37 mln kart płatniczych. Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez NBP, od 2009 r. w Polsce odnotowano znaczący wzrost korzystania z obrotu bezgotówkowego. Wzrósł procent Polaków, którzy aktywnie korzystają z karty do bankomatu – do 93 proc. w 2016 r., przy czym zmalał procent częstotliwości operowania gotówką wybieraną z bankomatów (z 73% w 2009 r. do 64% w 2016 r.) [2].

 

12 czerwca br. pomiędzy Ministrem Rozwoju i Finansów, Związkiem Banków Polskich, przedstawicielami Visa i Mastercard zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy i uruchomienia Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, a także powołania fundacji Polska Bezgotówkowa. W ślad za tym, by poszerzać wiedzę przedsiębiorców w zakresie możliwości, jakie ta sytuacja stworzy dla firm z sektora MŚP, Bank Zachodni WBK we współpracy z firmą Elavon, dostawcą kompleksowych usług płatniczych, zaprasza na spotkania warsztatowe „Obrót bezgotówkowy szansą na rozwój Twojej firmy”.


Celem warsztatów jest przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o zaletach i procesie wprowadzenia obrotu bezgotówkowego w swojej działalności gospodarczej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się o najnowszych i planowanych zmianach sytuacji na rynku obrotu gotówkowego w Polsce, a także poznają korzyści wynikające z posiadania terminala POS. Zapisy na warsztaty odbywają się na stronie https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/wydarzenia/lista?page=1

 

Wyposażenie firmy w  terminale to „must-have” dzisiejszych czasów. Dla firmy są to większe przychody – często klienci kupują tylko tam, gdzie mogą zapłacić kartą, oraz wygoda – szybkie procesowanie płatności i brak konieczności wydawania reszty. Co więcej, posiadanie terminali jest bezpieczne – znika zagrożenie kradzieży gotówki ze sklepowej kasy.  Dodatkowo firmy generują mniejsze koszty i oszczędzają czas – pracownicy nie muszą przewozić utargu do banku i redukują czas spędzony na rozliczaniu gotówki. Przedsiębiorcy oczekują od nas wsparcia w zakresie edukacji o nowych rozwiązaniach finansowych dostępnych na rynku i dlatego przygotowaliśmy szereg spotkań szkoleniowych, by odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania  – komentuje Wiesław Macherzyński, dyrektor Biura Rozwoju Relacji z Klientami MŚP Banku Zachodniego WBK.

 

Oprócz warsztatów, przedsiębiorcy z sektora MŚP w Banku Zachodnim WBK, od 1 maja do 31 sierpnia 2017 r. mogą przystąpić do promocji „Konto firmowe za 0zł z terminalem płatniczym”. Aby wziąć udział w promocji należy założyć Konto Firmowe Godne Polecenia oraz rozliczyć co najmniej jedną transakcję miesięcznie przy użyciu Terminala POS Elavon na konto w Banku Zachodnim WBK. W okresie trwania promocji można uzyskać zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta maksymalnie przez 12 miesięcy. Regulamin promocji dostępny jest na stronie https://www.bzwbk.pl/ms/konto-firmowe-z-terminalem/start.html.


[1] NBP, Raport: „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego”, Warszawa, luty 2017r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.