Bank Zachodni WBK wspiera obrót bezgotówkowy sektora MŚP

W ciągu ostatnich 7 lat o 20% wzrosła częstotliwość wykorzystywania karty do transakcji płatniczych[1]. To sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na udostępnienie swoim klientom terminali POS. O tym, jakie korzyści i nowe możliwości wynikają z tego dla mikro, małych i średnich firm, przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się podczas warsztatów organizowanych przez Bank Zachodni WBK we współpracy z firmą Elavon.


Obecnie w Polsce jest już 37 mln kart płatniczych. Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez NBP, od 2009 r. w Polsce odnotowano znaczący wzrost korzystania z obrotu bezgotówkowego. Wzrósł procent Polaków, którzy aktywnie korzystają z karty do bankomatu – do 93 proc. w 2016 r., przy czym zmalał procent częstotliwości operowania gotówką wybieraną z bankomatów (z 73% w 2009 r. do 64% w 2016 r.) [2].

 

12 czerwca br. pomiędzy Ministrem Rozwoju i Finansów, Związkiem Banków Polskich, przedstawicielami Visa i Mastercard zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy i uruchomienia Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, a także powołania fundacji Polska Bezgotówkowa. W ślad za tym, by poszerzać wiedzę przedsiębiorców w zakresie możliwości, jakie ta sytuacja stworzy dla firm z sektora MŚP, Bank Zachodni WBK we współpracy z firmą Elavon, dostawcą kompleksowych usług płatniczych, zaprasza na spotkania warsztatowe „Obrót bezgotówkowy szansą na rozwój Twojej firmy”.


Celem warsztatów jest przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o zaletach i procesie wprowadzenia obrotu bezgotówkowego w swojej działalności gospodarczej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się o najnowszych i planowanych zmianach sytuacji na rynku obrotu gotówkowego w Polsce, a także poznają korzyści wynikające z posiadania terminala POS. Zapisy na warsztaty odbywają się na stronie https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/wydarzenia/lista?page=1

 

Wyposażenie firmy w  terminale to „must-have” dzisiejszych czasów. Dla firmy są to większe przychody – często klienci kupują tylko tam, gdzie mogą zapłacić kartą, oraz wygoda – szybkie procesowanie płatności i brak konieczności wydawania reszty. Co więcej, posiadanie terminali jest bezpieczne – znika zagrożenie kradzieży gotówki ze sklepowej kasy.  Dodatkowo firmy generują mniejsze koszty i oszczędzają czas – pracownicy nie muszą przewozić utargu do banku i redukują czas spędzony na rozliczaniu gotówki. Przedsiębiorcy oczekują od nas wsparcia w zakresie edukacji o nowych rozwiązaniach finansowych dostępnych na rynku i dlatego przygotowaliśmy szereg spotkań szkoleniowych, by odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania  – komentuje Wiesław Macherzyński, dyrektor Biura Rozwoju Relacji z Klientami MŚP Banku Zachodniego WBK.

 

Oprócz warsztatów, przedsiębiorcy z sektora MŚP w Banku Zachodnim WBK, od 1 maja do 31 sierpnia 2017 r. mogą przystąpić do promocji „Konto firmowe za 0zł z terminalem płatniczym”. Aby wziąć udział w promocji należy założyć Konto Firmowe Godne Polecenia oraz rozliczyć co najmniej jedną transakcję miesięcznie przy użyciu Terminala POS Elavon na konto w Banku Zachodnim WBK. W okresie trwania promocji można uzyskać zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta maksymalnie przez 12 miesięcy. Regulamin promocji dostępny jest na stronie https://www.bzwbk.pl/ms/konto-firmowe-z-terminalem/start.html.


[1] NBP, Raport: „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego”, Warszawa, luty 2017r.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.