Strona główna Wiadomości Bank Zachodni WBK po raz piąty w Respect Index

Bank Zachodni WBK po raz piąty w Respect Index

Bank Zachodni WBK po raz piąty w Respect Index

Bank Zachodni WBK piąty raz został zakwalifikowany do projektu RESPECT Index, który co roku wyłania firmy zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

 

W RESPECT Index znajdują się spółki notowane na GPW, które w swojej działalności uwzględniają  czynniki ekologiczne, społeczne i pracownicze, kierują się zasadami ładu korporacyjnego, dbają o relacje z interesariuszami i inwestorami. Do tegorocznej, jubileuszowej, 10 edycji zakwalifikowało się 25 spółek, w tym 5 banków, pojawiły się również 4 debiuty.

 

Ponowna obecność w RESPECT Index, to dla Banku Zachodniego WBK zewnętrzne potwierdzenie, że obrana strategia zarządzania i prowadzenia biznesu w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju jest skuteczna. Skala oczekiwań wobec biznesu, a szczególnie największych firm rośnie z roku na rok. Dotyczą one kwestii niematerialnych takich jak: przejrzystość, zarządzanie ryzykiem, kultura organizacji, dodatkowo ważna jest efektywność zużycia zasobów oraz społeczna licencja na działanie.

 

Dlatego w Banku Zachodnim WBK zaufanie klientów buduje się w oparciu o dialog i odpowiedzialną sprzedaż. Bank tworzy kulturę organizacyjną w zgodzie z wartościami „Przyjazny, Rzetelny, dla Ciebie”, która nakierowana jest na współpracę, etykę, poszanowanie różnorodności i troskę o środowisko naturalne. Wspiera pracowników, w tym bankowych wolontariuszy. Ubiegły rok był kolejnym, w którym sukcesywnie realizowano w banku cele z obszaru CSR. Wprowadzono 7 nowych polityk społeczno-środowiskowych, opublikowano trzeci Raport Społecznej Odpowiedzialności, który otrzymał aż dwie nagrody: dziennikarzy i internautów, w konkursie Raporty Społeczne. Natomiast Program „Obsługa bez barier” został srebrnym finalistą w kategorii projekty społeczno-organizacyjne w konkursie Polish Project Excellence Award 2016.

 

Projekt RESPECT Index jest skierowany do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Składa się z trzech etapów, pierwszy z nich ma na celu wskazanie grupy spółek o najwyższej płynności, czyli tych, które znajdują się w portfelach indeksów: WIG20, mWIG40, sWIG80. Drugi obejmuje ocenę praktyk spółek w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami. Ostatni etap  to audyt przeprowadzony przez niezależną firmę doradczą.

 

RESPECT Index daje inwestorom gwarancję inwestycji w spółki o najwyższych standardach zarządzania. Główny udziałowiec Banku Zachodniego WBK, Banco Santander, od 16 lat zajmuje miejsce w rankingu światowym Dow Jones Sustainability Index (DJSI World), który ocenia zrównoważone postępowanie pod względem ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.