Bank Zachodni WBK nagrodzony

  Bank Zachodni WBK zwyciężył w kategorii „Sprawność działania banków” podczas tegorocznych „Horyzontów Bankowości”. W sumie bank został nagrodzony w 5 kategoriach

 

W rankingu głównym, w którym brane są pod uwagę aktywa, pasywa, wolumen kredytów, liczba oddziałów oraz kont tradycyjnych i internetowych, Bank Zachodni WBK zajął III miejsce. Natomiast zdecydowanie wygrał w kategorii „Sprawność działania”.

W pozostałych kategoriach bank otrzymał

  • II miejsce za Bankowość Korporacyjną
  • III miejsce za Bankowość Detaliczna
  • III miejsce w kategorii Banki Finansujące Nieruchomości

 

HORYZONTY BANKOWOŚCI 2017 to jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego, organizowane przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Związek Banków Polskich. Towarzyszy im Ranking 50. największych banków w Polsce.

 

To nie jedyne wyróżnienia dla Banku Zachodniego WBK. Na początku czerwca Bank zajął I miejsce w rankingu „Gwiazdy Bankowości” Dziennika Gazety Prawnej w kategorii „Dochodowość i efektywność”, II miejsce w kategorii „Struktura biznesu” oraz III w rankingu głównym.

 

Nagrody w kategoriach finansowych potwierdzają silną i stabilną pozycje Banku Zachodniego WBK, który jest jedną z największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Wraz z podmiotami zależnymi tworzy trzecią co wielkości bankową grupę kapitałową w kraju pod względem kapitałów własnych oraz zysku brutto.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.